KASIM AYI MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlar toplantısının Kasım ayı toplantısı yapıldı. Kasım ayı muhtarlar top

Genel 29.11.2018, 10:08 29.11.2018, 10:08
17
KASIM AYI MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
banner36

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlar toplantısının Kasım ayı toplantısı yapıldı.

Kasım ayı muhtarlar toplantısına, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman ve mahalle muhtarları katıldı.

Diğer toplantılarda olduğu gibi sohbet ortamı havasında geçen toplantıda açılış konuşmasını Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise konuşmasında; “Bana göre çok başarılı çalışmalara imza attınız. Ben bütün muhtar arkadaşlarımızın çalışmalarından çok memnunum. Bugüne kadar belediye ile vatandaşlar arasındaki irtibatı kurma yönünden son derece memnunum.

Belediyemize baktığımız zaman Karabük Belediyesi muhtarlar ile olan ilişkisi sebebiyle Türkiye'deki örnek vilayetlerden bir tanesidir. Belediye bu güne kadar muhtarların söylediği hiçbir şeyi kulak arkası etmedi. Ben genel olarak şunu söyleyeyim Karabük'teki çalışmalarımızın hepsi çok başarılı. Karabük'te düzeltmemiz gereken 2 tane nokta var. Bu iki noktadan bir tanesi hava ve çevre kirliliği diğeri ise temizlik konusudur.

Demir çelik ile görüşmelerim neticesinde hava kirliliği konusunda yıl sonuna kadar çok iyi bir mesafe kat edeceğiz.  Yine daha önceden bahsetmiş olduğum Karabük Köyü'nün de bulunan cüruf dökme çukurları kullanılacak, ray sisteminin yeri değiştirilecek, yeşillenecek ve ağaçlandırılacak.

Yine aynı şekilde mevcut belediyemizin hizmet binasın üst tarafında olan o dağlarda üniversite ile belediye arasında olan cüruf döküm sahaları da hızlı bir şekilde üstleri toprakla kapatılıp ağaçlandırılacak. Çevreyle olan problemimiz bu. Yıl sonuna kadar bunların düzelmesi için elimden ne gelirse yapacağım. Demir çelik ile de son yapmış olduğumuz mutabakata göre belirli bir yere geldik.

Biz temizlik seferberliği başlattık. Sizden mahallenizde temizlenmesi gereken her noktayı hızlı bir şekilde bizlere bildirmenizi istiyoruz. Biz bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Ben iddialıyım yılsonuna kadar Karabük'ü Türkiye'nin en temiz şehri yapacağız. Hepinizden destek bekliyorum.

Ben inanıyorum ki biz bunları da yaptıktan sonra siz muhitinizde çok sevilen bir muhtar olacaksınız, bende Karabük'te sevilen bir belediye başkanı olacağım” dedi.

 

 

Yorumlar (0)
26
açık
banner17
banner18
banner39
banner74