'KARDEŞİM KANSER' DİYE DİLENEN KADINA GÖZALTI

"KARDEŞİM KANSER" DİYEREK ESNAFTAN PARA İSTEYEN KADIN GÖZALTINA ALINDI

banner73
Genel 17.06.2017, 16:00 17.06.2017, 16:00
27
'KARDEŞİM KANSER' DİYE DİLENEN KADINA GÖZALTI
banner36
"KARDEŞİM KANSER" DİYEREK ESNAFTAN PARA İSTEYEN KADIN GÖZALTINA ALINDISafranbolu’da ağzı maskeli 14 yaşındaki E.D. adlı yeğenini kardeşi olarak tanıtıp kanser olduğunu söyleyerek esnaftan para isteyen 27 yaşındaki Gülcan D., ‘Çocuğu dilencilikte araç olarak kullanmak’ suçundan gözaltına alındı. E.D.’nin kanser olmadığı anlaşılırken, kadın ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Gülcan D., Bağlarbaşı Mahallesi Köyiçi mevkiinde koluna girdiği ağzı maskeli ve kapüşonlu yeğenini esnafa kardeşi olarak tanıtıp, ‘Kardeşim kan kanseri’ diyerek yardım istedi. Kadının durumundan şüphelenen esnaf polise ihbarda bulundu. Gelen polis ekibi Gülcan D. ve yanındaki E.D.’yi araca bindirerek karakola götürdü. Gülcan D.’nin yeğeni olduğu anlaşılan E.D.’nin kanser olmadığı da ortaya çıktı.

Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’nden dilenmek için geldiği anlaşılan Gülcan D. hakkında, ‘Çocuğu dilencilikte araç olarak kullanmak’ suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Gülcan D., Cumhuriyet Savcısının talimatıyla daha sonra serbest bırakıldı. Soruşturma ise sürdürülüyor.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74