KARDEMİR'İN YÖNETİM KURULU BAŞKANI KİM?

2016 Yılında gerçekleştirilen KARDEMİR A.Ş. Genel Kurulunda Bağımsız Yönetim Kurulu olarak hükümet tarafından atanan dört isimden

Genel 09.07.2019, 13:00 09.07.2019, 13:00
55
KARDEMİR'İN YÖNETİM KURULU BAŞKANI KİM?
banner36

2016 Yılında gerçekleştirilen KARDEMİR A.Ş. Genel Kurulunda Bağımsız Yönetim Kurulu olarak hükümet tarafından atanan dört isimden biri Ömer Faruk Öz’dü.

Atandığı gün ilk atraksiyonunu yaptı ve dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından görevlendirildim ve onun talimatı ile Yönetim Kurulu Başkanlığına adayım diyen Ömer Faruk Öz, bir yıl KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Görevlendirilmesi ile ilgili Binali YıldırIm’ın ismini kullanarak algı oluşturduğu yönünde çıkan haberler üzerine ve bir yıl sonra yönetimin kendi arasında yaptığı başkanlık seçiminde, diğer bağımsız üyeleri de yanına alarak Kamil Güleç’i KARDEMİR A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçtirdi.

Başkanlığın belirleneceği Yönetim Kurulu toplantısından bir gün önce Ankara Çukurambar’daki Balıkçı Fevzi Hocanın yerinde Kamil Güleç, Osman Kahveci ve Ömer Faruk Öz bir araya gelmişti.

Bir gün sonra yapılan toplantıda da Kamil Güleç, 4 bağımsızın da oyunu alarak 6 oyla başkan seçilmiş ve ilk icraatı olarak bir gün önce yapılan pazarlıklar gereği Genel Müdür Ercüment Ünal ile birlikte bazı isimlerin KARDEMİR ile ilişiği kesilmişti.

Hafıza tazeleme yaptıktan sonra asıl konuya gelmek gerekirse;

‘KARDEMİR A.Ş.’nin Gizli Başkanı Ömer Faruk Öz’mü?’ sorusunu analiz etmek lazım…

Kamil Güleç’i başkan seçtiren Öz, ardından KARDEMİR’de istediği bir çok şeyi gerçekleştirdi. Kendine yakın Genel Müdür Yardımcısı, kısım müdürü, mühendis ve başka pozisyonlarda çok sayıda kişiyi KARDEMİR’e yerleştirdi.

Kamil Güleç’in, Ömer Faruk Öz’e 'hayır' deme gibi bir lüksü o pazarlık akşamından sonra hiç olmadı desek, yanlış bir tespit yapmamış oluruz.

Yıl dediğiniz çabuk geçiyor…

Geçen sene Kasım ayında yapılan KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlık seçimi, bu dönem son kez yine bu Kasım ayında yapılacak.

Sayın Güleç başkanlık koltuğuna tam ısınamamışken, tekrar yönetim yeni bir başkanlık seçimi yapacak.

Sayın Güleç’in başkan olabilmesi için kendi, oğlu ve emir eri Osman Kahveci’nin oyununun yanı sıra, yine üç bağımsız üyenin oyuna daha ihtiyacı var.

Çünkü karşı tarafta olan Yolbulan ailesinin 5 oyu var.

Her ne kadar geçen sene Kasım ayında yapılan başkanlık seçiminde Mustafa Yolbulan’a ‘kendi ailesinden oy vermeyenler oldu’ söylemleri çıkarılsa da Mustafa Yolbulan bu Kasım ayında da başkanlığa aday olacaktır.

Ömer Faruk Öz 2016’da KARDEMİR’e geldiğinde Güleç ailesi ile bir hayli ters düşmüş ama sonradan yapılan pazarlıklar, çıkar çatışmaları Öz’ün Güleç’i desteklemesine neden olmuştu.

Peki bu Kasım ayında yapılacak olan başkanlık seçiminde, Öz ve diğer iki bağımsız arkadaşı nasıl bir tavır alacak?

Yine Kamil Güleç’e destek mi verecekler, yoksa Mustafa Yolbulan’ın yanında mı yer alacaklar?

Gelen bazı haberler, Ömer Faruk Öz’ün Mustafa Yolbulan ile bir hayli samimi olmaya başladığı yönünde…

Mustafa Yolbulan ve Kamil Güleç arasındaki bu anlaşamamazlık nasıl da yarıyor birilerinin işine.

Kamil Güleç KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanlığını bırakmamak için bu seferki pazarlık ta neler vaad edecek?

Ya Mustafa Yolbulan bağımsızların desteğini almak için neler vaad edecek?

Aslında KARDEMİR A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı kim olursa olsun, bu zafiyetler sayesinde asıl gizli başkan ve her istediğini yaptıran Ömer Faruk Öz olmuyor mu?

Anlaşılan önümüzdeki sene yapılacak olan seçimli genel kurula kadar birilerinin birilerine, ne bu diyet borcu biteceği ne de spekülasyonların son bulacağı yok.

Söylenecek tek bir söz var…

Valla helal olsun sana Ömer Faruk Öz…

 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74