KARDEMİR'İN MİLYON TL'LİK EMLAK BORÇLARI NE OLDU?

KARDEMİR A.Ş’NİN, KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN 2015 YILINDA ORTAYA KOYDUĞU 20 MİLYON TL’Yİ BULAN EMLAK VERGİSİ CEZA VE BORÇLARI NE OLDU

banner73
Genel 07.09.2017, 23:28 07.09.2017, 23:28
23
KARDEMİR'İN MİLYON TL'LİK EMLAK BORÇLARI NE OLDU?
banner36
KARDEMİR A.Ş’NİN, KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN 2015 YILINDA ORTAYA KOYDUĞU 20 MİLYON TL’Yİ BULAN EMLAK VERGİSİ CEZA VE BORÇLARI NE OLDU?

Karabük Belediyesi 2015 yılı içinde KARDEMİR A.Ş’nin yıllardır emlak vergilerinin ödenmesi ile ilgili binaların ve kapalı alanların yüz ölçümünde eksik beyanname verildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

KARDEMİR A.Ş’nin uzun yıllar emlak vergilerinde eksik ödemeler yaptığı iddialarından dolayı, Karabük Belediyesi geçmişe dönük tahakkuk eden ödemelerde, gecikme faizleri ve cezalar ile birlikte 20 Milyon TL gibi bir alacak çıkarmıştı.

Karabük Belediyesinin, KARDEMİR A.Ş’ye çıkardığı 20 Milyon TL gibi emlak vergisi ve cezaları Karabük kamuoyunda çok tartışılmıştı.

Hatta fabrika içinde ve dışında KARDEMİR A.Ş’ye ait olan binaların metrekare ölçümleri Karabük Belediyesi ilgili görevlileri tarafından yeniden yapılmıştı.

Üç seneyi bulan ve o tarihlerde Karabük basınında sıkça yer alan, kamuoyunda da yoğun bir şekilde tartışılan Karabük Belediyesinin KARDEMİR A.Ş’ye cezaları ve gecikme faizleri ile birlikte tahakkuk ettirdiği 20 Milyon TL civarındaki emlak vergi ödemesi acaba ne oldu?

O zamanlar çok tartışılan bu konuyla ilgili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili üç senedir bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı neden duymadı?
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74