KARDEMİR'İN BAĞIMSIZLARI..!

KARDEMİR A.Ş’in 11 kişilik Yönetim Kurulu Üyesinin 4’ü SPK’yı (Sermaye Piyasası Kurumu) temsilen ‘Bağımsız Üyeler’ olarak isimleri veriliy

banner73
Genel 03.01.2020, 19:02 03.01.2020, 19:02
44
KARDEMİR'İN BAĞIMSIZLARI..!
banner36

KARDEMİR A.Ş’in 11 kişilik Yönetim Kurulu Üyesinin 4’ü SPK’yı (Sermaye Piyasası Kurumu) temsilen ‘Bağımsız Üyeler’ olarak isimleri veriliyor, ve genel kurulda seçiliyor.

KARDEMİR’in 2017 Kasım ayında yapılan Seçimli Genel Kurulunda SPK’yı temsilen dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından isimleri verilen Ömer Faruk Öz, Bülent Gedikli, Mehmet Erdoğan ve Şamil Ayrım, bağımsız üyeler olarak atandılar ve seçildiler.

Bağımsızların ilk işleri “KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına adayız” dediler ve Yönetim Kurulu Başkanı oldular.

Aralarından Şamil Ayrım 2018 Haziran Genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili seçildiğinden ayrıldı ve yerine memleketin çocuğu dediğimiz Osman Kahveci atandı.

2018 Kasım ayında Karabük’ün o kadar boş olmadığını gören bağımsız efendiler, bu sefer Kamil Güleç’i KARDEMİR’e Yönetim Kurulu Başkanı yaptılar.

Kamil Güleç KARDEMİR A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu olmasına ama boynuna astıkları davulun tokmağı bağımsızların elinde kaldı.

Kendi belirledikleri isimleri Genel Müdür ve Yardımcıları olarak getirdiler. KARDEMİR içinde birçok kısım müdürünü değiştirip kendi istedikleri isimleri getirdiler.

Baba Güleç her ne kadar bu bağımsızları biz getirdik, sanki 50 yıllık çelikçi gibi çok faydaları oldu dese de başkanlık koltuğunu altından aldılar.

Başkanlığı döneminde bağımsızların şirket içinde her türlü yapılanmasına müsaade etse de hiçbir şeye sesini çıkarmasa da boynundaki davulu kendi değil, tokmağı elinde bulunduranlar çaldı.

Bağımsızlar, Kamil Güleç’i 2019 Kasım’da istemedi ve Mustafa Yolbulan’ı istediler.

Yolbulan da Yönetim Kurulu Başkanı oldu ve onunda boynuna astıkları davulun tokmağını ellerinde bulundurdular.

Davul Yönetim Kurulu Başkanlarının boynunda, tokmak bağımsızların elinde.

Dün Kamil Güleç’in KARDEMİR’deki kapıdaki bekçinin yerini değiştiremeyecek kadar iktidarsız başkanlığının aynısını şimdi de Yolbulan da uygulamaya çalışıyorlar gibi.

Mustafa Yolbulan’ın boynuna astıkları davulun tokmağını ellerinde bulunduruyorlar.

Adı KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı.

Genel Müdür ve Yardımcıları dün Kamil Güleç’e YK kararı isteriz (Yönetim Kurulu Kararı) türküsünü söylüyorlardı, şimdi de Yolbulan’a aynı türküyü söylemeye başladılar.

Ama şehir uyandı…

Bağımsızlar artık Karabük’te ‘istenmeyen adam’ olmaya başladılar.

Bağımsızlar yanlış mı yapıyor?

Hayır…

Görevlerini yapıyorlar.

Ama…

Mehmet Ali Şahin’in den, Mehmet Ceylan’ına kadar birçok isim, Malatya’dan, Adıyaman’dan, Kars’tan ve Ankara’dan Karabük’e gelip, onun bunun boynuna astıkları davulu ellerindeki tokmakla çalmalarına Kasım’a kadar izin verecekler.

Hele hele Rafet Vergili…

Dişlerini gıcırdatıp duruyor.

Kasım 2020’de artık herkes Karabük’e karşı sorumluluğu olan, Karabüklü olan bağımsızlar istiyor.

Kasım’da oyun biter mi..?

Biter...

 

Yorumlar (0)
5
açık
banner23
banner17
banner18
banner39