KARDEMİR'DEN PARKLARA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

KARDEMİR A.Ş. küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs

Genel 31.08.2020, 16:49 31.08.2020, 16:49
50
KARDEMİR'DEN PARKLARA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ
banner36
KARDEMİR A.Ş. küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs (covid-19) ile mücadele ile ilgili şirket olarak mevcut tedbirlere ek olarak bir dizi tedbirler  aldıklarını açıkladı.

KARDEMİR tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

" Tüm dünya ile beraber ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi ile ilgili, salgının ilk gününden itibaren başlatmış olduğumuz mücadeleye devam ediyoruz. Şubat ayından şu zamana kadar gerek devlet kurumlarımız ile gerekse diğer sektör paydaşlarımız ile yoğun işbirliği içinde olduk. Şirket içinde öncelikle insan sağlığını arkasından da üretim sağlığını gözeterek bu günlere kadar ilerledik.

Pandemiyle mücadelede tedbirlerimizi sadece fabrika sahamızda uygulamadık, kentimize karşı olan sorumluluk bilinci ile de insanlarımızı etkileyebilecek alanlarda önlemlerimizi aldık. Fabrikamıza bağlı ve Karabük’de yaşayan kişilerin de uğrak alanlarından olan Metin Türker Parkı ile Şapka Büfe’nin arkasında bulunan çocuk parkımızı kapatmıştık. Yeni normalleşme süreci ile beraber çocuklarımızın sokağa çıkma yasağının bitmesi dolayısıyla parklarımızı yeniden açtık.

Yeni normalleşme sürecinde, çocuklarımızın ve ailelerinin kapalı alanlarda bir arada bulunmasını engellemek adına çocuk parklarının açık olmasına karar verdik. Fabrika sahamızda olduğu gibi bu alanlarda da düzenli olarak dezenfekte çalışmaları yaparak virüsün yayılma gücünü yavaşlatmayı hedefledik.

Şirket personellerimize sık sık yaptığımız uyarıları, basın kuruluşlarımız ile de tüm kentimize yapmak isteriz. Parklarımız tüm şehrin ortak kullanım alanıdır. Çocuklarımıza kaliteli oyun alanları kurmak ve o alanları korumak da bizim görevimizdir. Ancak özellikle pandemi sürecinde nasıl fabrika sahamızda kurallarımızı taviz vermeden uyguluyorsak, parklarımızda da aynı kuralları bu sefer çocuklarımızın ve sizlerin sağlığı için uygulamak isteriz.

Bu kapsamda parklarımızda bulunan gerek çocuklar için gerekse yetişkinler için asılı ve yapıştırılmış olan uyarılara dikkat edelim. Çocuklarımıza yetişkinler olarak örnek olalım. Maske kullanımına ve sosyal mesafe kuralına onları da teşvik edelim. Düzenli olarak ellerinin temizlenmesine çaba sarf edelim.

Kentimizde gece gündüz demeden bizlerin sağlığı için çalışan sağlık çalışanlarımıza en büyük desteği, devletimizin koronavirüs önemlerine uyarak sağlayacağımızı unutmayalım.

Kardemir A.Ş. olarak tüm sorumluluk bilincimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz, kentimiz için de sürdürmeye devam edeceğiz."
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74