banner88

KARDEMİR'DE YÖNETİM KURULU BAŞKANI BELLİ OLDU

KARDEMİR A.Ş.'de bağımsız yönetim kurulu üyelerinin bir süre belirlenememesi ve SPK tarafından önerilen 4 isimle gecikmeli de olsa Seçimli Genel Kuru

Genel 15.11.2017, 13:18 15.11.2017, 13:18
32
KARDEMİR'DE YÖNETİM KURULU BAŞKANI BELLİ OLDU
banner36

KARDEMİR A.Ş.'de bağımsız yönetim kurulu üyelerinin bir süre belirlenememesi ve SPK tarafından önerilen 4 isimle gecikmeli de olsa Seçimli Genel Kurula gidilmiş, Mustafa Yolbulan, Talat Yılmaz, Burak Yolbulan, Atilla Tamer Alptekin, Kamil Güleç, H. Çağrı Güleç, Murat Yolbulan ve bağımsız üyeler Şamil Ayrım, Ömer Faruk Öz, Mehmet Erdoğan, Bülent Gedikli'den oluşan 11 kişilik yönetim kurulu belirlenmişti. Bugün yapılan toplantıda sürpriz bir isim Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Merakla beklenen yönetim kurulu başkanı ise bugün yapılan toplantıda belli oldu. Edinilen bilgiye göre SPK'nın önerdiği 4 bağımsız üyeden biri olan Ömer Faruk Öz Kardemir A.Ş.'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ise Atilla Tamer Alptekin oldu.

Ömer Faruk Öz Kimdir?

5 Ekim 1966’da Malatya Pütürge’de doğumlu olup,AÜ İşletme Fakültesi mezunudur.Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamlayan Öz, Köy Hizmetleri’nde Şube Müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü’nde Hesap İşleri Müdürü, Personel ve Sosyal İşler Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2004’te İstanbul Fatih Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek, Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

İstanbul Belediyesi’ne bağlı İktisadi Teşekküllerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Mahalli İdareler İşveren Sendikası Denetim Kurulu Üyeliği, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Kurucu Üyeliği görevlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Türkiye Kürek Federasyonu ve Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Öz, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerinde AKP’den Malatya milletvekili seçilmiştir.

Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74