KARDEMİR YÖNETİM KURULUNDA KOPUK TOPLANTI

KARDEMİR A.Ş YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA YOLBULAN AİLESİ EKSİKSİZ KATILIRKEN, GÜLEÇ AİLESİ KATILMADI KARDEMİR A.Ş Yönetim Kur

Genel 20.09.2017, 17:00 20.09.2017, 17:00
27
KARDEMİR YÖNETİM KURULUNDA KOPUK TOPLANTI
banner36
KARDEMİR A.Ş YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA YOLBULAN AİLESİ EKSİKSİZ KATILIRKEN, GÜLEÇ AİLESİ KATILMADI

KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde yapılması beklenilen Genel Kurul öncesi bir toplantı yaptı.

Yönetim Kurulu Toplantısına, Yönetim Kurulu başkanı Mutullah Yolbulan, Ahmet Yolbulan, Mustafa Yolbulan, Burak Yolbulan, Talat Yılmaz ve Atilla Alptekin katılım yaparken, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç ile H. Çağrı Güleç’in toplantıya katılmadığı öğrenildi.

Yolbulan ailesinin İstanbul’da yaşadığı ve bu sebepten dolayı KARDEMİR Yönetimini İstanbul’a kaydırmak istedikleri iddiaları eleştiri konusu olurken, Karabük’te yaşayan Güleç ailesinin toplantıya katılmaması ayrı bir düşündürücü neden oldu.

Baba, oğul Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç’in kendisine yakın bazı bağımsız yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantıya katılmamalarının, KARDEMİR A.Ş Yönetimini oluşturan hakim hissedar aileler arasında kopukluğun daha da derinleşerek devam ettiğinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Öte yandan toplantıya Osman Kahveci ve Mehmet Akif Ulusoy’un da mazeretsiz, Necati Özsoy’un ise rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı öğrenildi.

Bilindiği üzere KARDEMİR A.Ş Genel Kurulu kararı alınmış, ancak bağımsız üyelerin isimlerinin belirlenmesi konusunda yaşanan anlaşmazlık sonrası SPK’nın isim belirleme süreci sonrası alınacak yeni genel kurul kararına kadar mevcut Yönetim Kurulu kritik kararlar almamak kaydı ile rutin toplantılarını yapabilmekte.
Yorumlar (0)
0
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39