KARDEMİR İHRACATTA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

KARDEMİR A.Ş. yeni ürün geliştirme ve kaliteyi arttırma çalışmalarıyla iç piyasaya ürün tedariki çalışmalarını güçlendirirken bir yandan da

Genel 04.09.2020, 17:36 04.09.2020, 17:36
100
KARDEMİR İHRACATTA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
banner36

KARDEMİR A.Ş. yeni ürün geliştirme ve kaliteyi arttırma çalışmalarıyla iç piyasaya ürün tedariki çalışmalarını güçlendirirken bir yandan da ihracata ağırlık vermeye devam ediyor. Pandemi sebebiyle daralan iç talep ve ihracata rağmen, demiryolu rayı ve kangal ürünlerini yurtdışına sipariş bağlantılarını gerçekleştiriyor.

Şirketin hayata geçirdiği yatırımlarının sonuçlarını almaya başladığı süreçte, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra, Güney Amerika’ya ihracat yapmaya başladığını açıkladı.

Türkiye’nin ilk ve tek demiryolu rayı ve tekerleği üreticisi konumundaki şirketin aynı zamanda, Türkiye’nin en kalın kangalını (56 Ø) üreterek rekabetçi piyasada adından söz ettiriyor. Yakın zamanda sertifikasyon çalışmalarının tamamlanacağı demiryolu tekerleği ürünü ile de sadece iç piyasaya değil, aynı zamanda da dünyanın çeşitli ülkelerine bu ürünü ihraç edecek.

KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Necdet Utkanlar ihracat çalışmaları ile ilgili olarak, “Kardemir, çalışanlarının gerek kalifiyesi, gerekse üretim konusundaki kabiliyetleri açısından ülkemizin önde gelen şirketlerindendir.

83 yıllık köklü geçmişi ile biriktirdiği üretim hafızası ve gelişime açık yapısıyla, ürünlerini dünyanın birçok ülkesine ihraç edebilecek güce sahiptir. Bu şartlarda bizlerin yapması gereken tek şey, vasıflı çelik yolunda kalitemizi arttırmak ve ürün çeşitliliğimizi sektörün ihtiyaçlarına göre geliştirmektir. ” sözlerini kaydetti.

Yerli üretime ağırlık veren ve “üretilmeyeni üretmeyi” amaçlayan şirketin, savunma sanayisinden, yapı sektörüne, otomotivden raylı ulaşımlara kadar birçok alana ürün tedariki sağlamakta ve aynı zamanda da farklı ülkelere yaptığı ihracat çalışmaları ile de Türk Çelik’ini dünyaya taşımaktadır.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74