KARABÜK'TE TOPLU KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

Sandalye yer bulmayan bazı öğrenciler yerlere oturarak kitap okudu Karabük'te 54. Kütüphane Haftası dolayısıyla toplu kitap okuma etkinliği yapıld

banner73
Genel 28.03.2018, 17:15 28.03.2018, 17:15
9
KARABÜK'TE TOPLU KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ YAPILDI
banner36

Sandalye yer bulmayan bazı öğrenciler yerlere oturarak kitap okudu

Karabük'te 54. Kütüphane Haftası dolayısıyla toplu kitap okuma etkinliği yapıldı.

Zübeyde Hanım Halk Kütüphanesi tarafından şehrin en işlek caddesin gerçekleştirilen okuma etkinliği, 30 dakika sürdü. Düzenlenen etkinliğe; İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ile bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu sırada caddeye konulan sandalyelerde yer bulamayan bazı öğrenciler ise yerlere oturarak kitaplarını okurken, bazı öğrenciler ise güneş nedeniyle üzerlerindeki montlarına yüzlerine örterek kitap okumaya çalıştı.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, 54. Kütüphane Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, " 81 il’de aynı anda kitap okuma etkinliği düzenliyoruz. Amacımız halkımıza kitap okuma alışkanlığını ve sevgisini pekiştirip kazandırarak, kütüphanelerimize ilgilerini arttırmak adına bu etkinliği yapıyoruz.

Çocuklarımızın fazla olmasının da ayrı bir amacı var. Bu sene kütüphaneler haftasının ana teması, ‘Yeni nesil çocuklar ve yeni nesil kütüphaneler’. Artık okul öncesi çağdan itibaren kütüphanelerimiz kapısını onlara açtık ve kütüphanelerimize bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
9
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74