KARABÜK'TE SOSYAL MESAFELİ AREFE GÜNÜ

Karabük'te Kurban Bayramı arifesinde mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına ve alınan tedbirlere uydu. Karabük Valiliği, kent

banner73
Genel 30.07.2020, 17:08 30.07.2020, 17:08
60
KARABÜK'TE SOSYAL MESAFELİ AREFE GÜNÜ
banner36

Karabük'te Kurban Bayramı arifesinde mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına ve alınan tedbirlere uydu.

Karabük Valiliği, kentte koronavirüs vakalarının artış göstermesi üzerine mezarlık ziyaretlerinin toplu yapılmasını ve toplu bayramlaşma ve toplu yemekleri yasaklamıştı. Arife günü nedeniyle mezarlıklara giden vatandaşların sosyal mesafeye uyarak dua ettikleri ve kurallara uydukları gözlemlendi. Kurban Bayramı arifesinde sabahın erken saatlerinden itibaren aile mezarlıkları ve şehitliklere gelmeye başlayan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti. Bazı vatandaşlar kabirlerin bakımını yaparken, bazı aileler hüzünlü anlar yaşadı.

Vatandaşlar maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarken, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararlara da uydukları görüldü. 2016 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Serkan Erkartal'ın babası Ahmet Erkartal, korona virüs salgını nedeniyle biraz geç geldiklerini söyledi. Sosyal mesafe kurallarına uyduklarını ifade eden Erkartal, "21 Temmuz 2016'da göreve giderken trafik kazası sonucu şehit oldu. Allah kimsenin başına evlat acısı vermesin, çok zor. Virüs var diye biraz geç geldik. Mümkün olduğunca sosyal mesafeyi korumaya çalışıyoruz. Birkaç aile vardı, biz onlar gittikten sonra geldik. Tüm şehitlere Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin" dedi.

Karabük Belediyesi tarafından mezarlığa gelen vatandaşlara Yasin-i Şerif kitabı hediye edildi.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74