KARABÜK'TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Karabük’te 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm öğretme

Genel 24.11.2018, 14:01 24.11.2018, 14:01
84
KARABÜK'TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ
banner36
Karabük’te 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm öğretmenler adına Atatürk Anıtında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse tarafından çelenk sunumu yapıldı. Kent meydanında başlayan tören programı 100. Yıl Kültür Merkezinde devam etti.

Programa, Karabük Valisi Fuat Gürel ile eşi Özlem Aras Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı ile başladı. Mesajın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yaptıkları için mutlu olduklarını belirterek, öğretmenliğin irfan sahibi insan yetiştirmek adına rol model olduğunu söyledi.

Bu yıl göreve başlayan öğretmenlerin yemin ettiği törende, emekli olan öğretmenlere Vali Fuat Gürel tarafından hizmet şeref belgesi ve plaket verildi.

Program kapsamında okullarda şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verilirken, Vali Fuat Gürel ile eşi Özlem Aras Güler, ilkokullar arasında yapılan ‘Öğretmen’ konulu şiir okuma yarışmasında 1. Olan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Zeynep Çevik’i tebrik ederek fotoğraf çektirdi.

Tören, ‘Gelecek Benim’ isimli tiyatronun sergilenmesinin ardından sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü korumanın başkenti Safranbolu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Misakı Milli Demokrasi Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emekli Öğretmenler Derneği'nin Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile son buldu.

Buradan Safranbolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler günü programı etkinlikleri için Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonuna geçildi.

Programa, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Göreve yeni başlayacak olan öğretmenler adına Çiğdem Ceylan Türkoğlu bir konuşma yaptı.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “ İnsanoğlu, Yüce Allah’ın yarattıkları içinde en mükemmelidir. İnsana verilecek en önemli değer de, onların eğitim almalarına imkan tanımaktır. Bu imkan da elbette ki öğretmenler vasıtasıyladır. Unutulmamalıdır ki; bir ülkenin geleceği eğitimine, eğitim ise öğretmelere bağlıdır. Dünyanın en kutsal, en eski, aynı zamanda en saygın mesleği olan öğretmenlik; büyük bir özveri ve emek isteyen, malzemesi ve meyvesi insan olduğu için insan yetiştirme sanatı olarak da adlandırabileceğimiz çok yüce ve onurlu bir meslektir. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli, en kutsal ve ölümsüz mesleklerindendir. Öğretmenin vazifesi, erdemli toplum oluşmasına katkı sağlamaktır” dedi.

Gümüş konuşmasını şöyle tamamladı; “ Başöğretmen Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir. “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” söylemiyle gençleri de öğretmenlere emanet eden Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” söylemiyle öğretmenin önemini ve öğretmenliğin kutsallığını vurgulamıştır. Bizler de: “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum.” diyen Hz. Ali’nin anlayışıyla, eli öpülesi öğretmenlerimize sahip çıkmalı, gerekli her türlü desteği vermeliyiz. Bu duygularla, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan ve görevi başında şehit olan meslektaşlarımı, 2017-2018 ders yılında kaybettiğimiz Safranbolu Zati Ağar İlkokulu Sınıf Öğretmeni Kazım ÖZTÜRK’ü, Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa AÇMALI’yı rahmet ve minnetle anıyorum. Kemâlât yolculuğumuz olan bu kutsal mesleğin icrasında sizlere kolaylıklar, başarılar, sevdiklerinizle, ailenizle, yavrularımız ve çocuklarımızla ömür boyu mutluluklar diliyor, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Program Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ve diğer protokol üyelerinin Öğretmenler Günü dolayısı ile düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Aybüke Öğretmen Unutulmadı

Programda, Batmanda hain terör saldırısı sonrası Şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’da unutulmadı. Ekrana verilen resmi ve kendisinin seslendirdiği türkü salonu dolduran yüzlerce davetlinin duygusal anlar yaşamasına sahne oldu. Aybüke öğretmen uzun süre alkışlarla anıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri Emekli Öğretmen, İdareci ve personele hizmet şeref belgesi ve plaketlerinin verilmesi ile devam ederken, canlı resim performansında 15 Temmuz Kahramanı Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir’in resmi çizilirken hem büyük beğeni topladı hem de salonda dakikalarca alkışlandı. Etkinlikler konser ile sona erdi.

[gallery link="file" ids="61046,61048,61049,61050,61051,61052,61053,61054,61055"]

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="61074,61073,61072,61071"]

 

 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-10
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74