KARABÜK'TE 'GELECEĞE EL VER, GELECEĞE YÖN VER' PROJESİ

Türk Kızılay Karabük Şubesi tarafından başlatılan “Gençliğe El Ve

banner73
Genel 05.12.2019, 17:49 05.12.2019, 17:49
21
KARABÜK'TE 'GELECEĞE EL VER, GELECEĞE YÖN VER' PROJESİ
banner36

Türk Kızılay Karabük Şubesi tarafından başlatılan “Gençliğe El Ver, Geleceğe Yön ver” adlı proje kapsamında “78 Liraya 78 Gence el ver” slagonuyla yapılan Bağış yemeği programına Başta Türk Kızılay Genel Başkan vekili Dr. Naci Yorulmaz, Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşleri, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Eşleri, Karabük Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof.Dr. İzzet Açar ile Prof.Dr. Mustafa Yaşar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Özdemir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Karakoç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmail Ragıp Karaş, Sağlık Meslek Yüksek okulu Müdürü Dr.Öğretim üyesi Meryem Çolak, Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük Defterdarı Osman Koçaş, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Vargeloğlu, İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsmail Yıldırım, Diş Hastanesi Başhekimi Ahmet Ustaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Ak Parti Safranbolu ilçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Başkanları, Müdürleri ve temsilcileri ile İş adamları ve Bağışçıların yer aldığı yaklaşık 400 kişi katıldı.


Program Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç’in açılış konuşması ile Başladı. Büyükgenç katılımcılara hoş geldiniz diyerek tüm katılımcılara Katılımlarından ve desteklerinden dolayı Teşekkür etti ve il genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek projenin amaçlarından bahsetti. Büyükgenç Konuşmasında “Gençler bizim hem bu günümüz hem de geleceğimiz. Onun için çok önemsiyoruz. Biz toplumun her kesimi için varız. Onlar içinde değişik sosyal projelerimiz var. Onların da hep yanlarındayız ve yanlarında olacağız. Ancak gençler ayrı. Onlara ayrı bir önem veriyoruz. Bugün de burada Tüm kademelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz “Gençliğe El ver, Geleceğe Yön ver” projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir Bağış yemeğimizde beraberiz. Nasip olursa Üniversitemizde okuyan 78 Gencimizin ihtiyacının karşılanmasına destek olmayı arzuluyoruz. Bize bazen soruyorlar, yemek ücreti neden 78 Lira veya neden 78 öğrenci diye. Bizde cevap veriyoruz. Karabük’ümüzün plakası da o yüzden. Biz Türk Kızılay Karabük şubesiyiz. O yüzden de Karabük’ümüzün plakası olsun istedik. Ve 78 Liraya 78 Gence el ver dedik” dedi.


Karabük Şube Başkanından sonra Türk Kızılay Genel Başkan vekili Dr. Naci Yorulmaz bir konuşma yaptı. Genel Başkan Vekili Dr. Naci Yorulmaz “Karabük deyince artık ilk aklıma gelen projeler oluyor, Karabük adeta bir proje şehri. Bundan bir ay kadar önce de Türk Kızılay Karabük şubemizin önderliğinde yürütülün Çağın Filozofları projesine katılmıştım. Bugün de çok anlamlı ve çok önemsediğim bir projemiz için buradayım, Ben Başta Şube Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Bizleri böyle hayırlı bir işte bir araya getirdiler” diyerek Katılımcılara Türk Kızılay’ının ülkemiz ve Dünya genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.


Dr. Naci Yorulmaz dan sonra Katılımcılara hitap eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik polat ise konuşmasında Türk Kızılay’ına ve Türk Kızılay Karabük şube Başkanına ve ekibine teşekkür ederek “Karabük Üniversitesi ülkemizin göz bebeği bir üniversitesi, Elli Binden fazla öğrencimiz var. 80 Ülkeden öğrencimiz var. Uluslararası bir üniversiteyiz. Elbette bu öğrencilerimizin içinde birçok ihtiyaç sahibi öğrencimiz var. Bu öğrencilerimize hepimizin sahip çıkması gerekiyor ve bugün de burada Türk Kızılay Karabük şubemiz tarafından Geliri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs olarak kullanılacak bir yemek organize edildi. Çok mutlu olduk. Ben tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Bu çocuklar ülkemizin geleceği. O yüzden el birliği ile hep birlikte sahip çıkalım inşallah” dedi.


Son olarak Karabük Valisi Fuat Gürel bir selamlama konuşması yaparak projenin gerçekleştirilmesini Sağlayan Karabük Kızılay Şube Başkanı Özcan Büyükgenç’e ve ekibine teşekkür ederek “Karabük’ümüzde Türk Kızılay Karabük Şubemiz Güzel şeyler yapıyor, İhtiyaç sahipli vatandaşlarımızın imkanları ölçüsünde yardımına koşuyorlar, sosyal projeler gerçekleştiriyorlar, bugünde burada bizleri iş adamlarımızla, hayır sever vatandaşlarımızla bir araya getirerek Üniversitemizde okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler için elini taşın altına koydular ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Türk Kızılay Bizim Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızdan ayırmadığımız bir kurum. Ülkemizin şefkat eli. Nerede bir İhtiyaç sahibi olan varsa hemen yetişiyor” dedi.


Program sonrası ilimiz Ressamlarının Gelirini Türk Kızılay’ına bağışladığı tablolar ve Kızılay bünyesinde açılan Flografi kursunda yapılan Flografi eserleri Açık arttırma yöntemi ile satıldı.

Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39