KARABÜK'TE ÇOCUK İSTİSMARI İDDİASI!

10 VE 11 YAŞINDAKİ ÖZ KIZLARINA VE ARKADAŞLARINA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDUĞU VE BULUNDURDUĞU İDDİA EDİLEN BABA VE ANNE İLE BİRLİKTE 4 K

banner73
Genel 08.04.2016, 16:05 08.04.2016, 16:05
72
KARABÜK'TE ÇOCUK İSTİSMARI İDDİASI!
banner36
10 VE 11 YAŞINDAKİ ÖZ KIZLARINA VE ARKADAŞLARINA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDUĞU VE BULUNDURDUĞU İDDİA EDİLEN BABA VE ANNE İLE BİRLİKTE 4 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ 

İSTİSMAR

Karabük’te kendi öz kızlarına ve kızlarının arkadaşlarına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen baba ile 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Karabük’te bir vatandaşın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı 183 Sosyal Destek Hattı’na yaptığı ihbar üzerine kendi öz kızlarına cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine baba Bayram Ö. (39) ile anne Güllü Ö. (41) Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınırken, zihinsel engelli olan S.L.Ö (10) ve ablası S.Ö (11) ise Çocuk İzleme Merkezi’ne (ÇİM) getirildi.

ÇİM’de psikolog eşliğinde ifadelerine başvurulan çocuklar, babalarının hem kendilerine hem de arkadaşlarına cinsel istismarda bulunduğunu, babasının haricinde de Musa D. (69) , M.A. (17) ile Selim B. (29) ve bir kişinin daha cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Musa D. ve Mehmet A. isimli şahsıları gözaltına aldı. Ekipler ayrıca cinsel istismara uğradığı iddia edilen B.T (10) ve S.T (8) isimli çocukları da doktor kontrolünden geçirerek, ifadeleri alınması için ÇİM’e yönlendirdi.

Asayiş Şube Müdürlüğünce gözaltına alınan baba Bayram Ö.’nin kendi öz kızlarına 6 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ve kızlarının mahrem yerlerini cep telefonuna çektiği de tespit edildiği iddia edilirken. Anne Güllü Ö.’nün de eşinin kızlarına cinsel istismarda bulunduğunu görüp gizlediği ifade edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgusu tamamlanan baba Bayram Ö., anne Güllü Ö., ile Musa D. (69) ve M.A (17) sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yoğun güvenlik önlemleri altında Karabük Adliyesine sevk edildi. Zanlılar gazetecilerin sorularını ise cevapsız bıraktı.

Öte yandan çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Selim B. ve ismi tespit edilemeyen bir kişinin arandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
8
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74