KARABÜK'TE 23 NİSAN

KARABÜK'TE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

banner73
Genel 23.04.2016, 14:30 23.04.2016, 14:30
35
KARABÜK'TE 23 NİSAN
banner36
KARABÜK'TE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

KARABÜKTE

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karabük'te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yenişehir Atatürk Anıtı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ve diğer protokol üyeleriyle öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ali Köse tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Karabük Belediyesi bandosu eşliğinde törende bulunanların katılımıyla düzenlenen ve anıttan başlayan kortej yürüyüşü, Yenişehir İlkokulu bahçesinde son buldu.

Burada devam eden etkinliklerde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, teknolojinin çocukları olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

vali23 nisanTelevizyon ve internetin bir yandan çocukları kolaya alıştırırken öte yandan yaratıcılığını öldürdüğünü belirten Köse, "Bilgiye erişim kolaylığı çocukların zihnini tembelliğe itiyor. Televizyon kültürü ve bilinci oluşmamış aile ortamlarında bu tehlike ne yazık ki daha da büyüyor. Aileler televizyondan önce okuma eşiklerinden geçmeli, okuma olgunluğuna ulaşmalı, televizyon bilinçli kullanılmalı, çocuk için okula dönüşmemelidir" dedi.

Etkinlikte, öğrencilerin hazırlamış olduğu folklor gösterileri sahnelendi. Etkinlikler, bayram dolayısıyla şiir, kompozisyon ve resim dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edilmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
1
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74