KARABÜK'TE 15 TEMMUZ

Karabük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü coşkusu Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: "İlk de

banner73
Genel 16.07.2017, 15:43 16.07.2017, 15:43
20
KARABÜK'TE 15 TEMMUZ
banner36
Karabük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü coşkusu

Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin:

"İlk defa Türkiye’de bir darbe, milletin iradesiyle olaya sahip çıkmasıyla durdurulmuştur"

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Karabük’te çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Karabük Valiliği tarafından organize edilen etkinlik Şirinevler Mahallesinde başladı. Şirinevler Mahallesinde toplanan kalabalık buradan kent meydanına kadar yürüdü.

"Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türküm diyene" sloganlarının atıldığı yürüyüşe, Karabük Valisi Kemal Çeber, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya ve Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, özel hareket polisleri, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kent meydanında devam etkinliklerde konuşan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Türkiye’nin çokça darbeler yaşadığını ama ilk kez milletin darbeye karşı durarak millet iradesiyle durdurulduğunu söyledi.

Şahin, "Neden 15 Temmuz darbe girişimi bir demokrasi ve milli birlik günü olarak kutlanıyor?" diyerek, "Çünkü ilk defa Türkiye’de bir darbe milletin iradesiyle olaya sahip çıkmasıyla durdurulmuştur. Daha önce hiçbir darbe girişimi karşısında böyle bir tablo Türkiye’de yaşanmadı. İlk defa Türkiye’de milletimiz darbe girişimini sonuçsuz bıraktı. Gerektiğinde şehit gerektiğinde gazi oldu ve darbe girişimine izin vermedi" dedi.

"At sahibine göre kişner"

15 Temmuz’da FETÖ darbe girişiminin sonuçsuz bırakılmasının bir başka sebebinin daha olduğunu ifade eden Şahin şunları söyledi:

"Lütfen bu cümlelerimi taraflı bir konuşma değerlendirmeyin. Bizim bir atasözümü var; ‘At sahibine göre kişner.’ Millet başındaki lidere bakar. Bu darbe girişiminin sonuçsuz kalmasının en önemli nedenlerinden bir tanesidir Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önceki yöneticiler gibi şapkasını alıp gitmemesi ve milleti bu darbe girişime karşı sokağı davet etmesi. Kendi iradesine vatanına, bayrağına, meclisine sahip çıkması yönünde uyarması ve davetidir."

Darbe girişimi sonrası yargılama süreçlerinin de devam ettiğini kaydeden Şahin,"Mahkemelerde bu FETÖ örgütü mensupları adeta tiyatro oynuyorlar. Bunda şaşırılacak bir şey yok. 16 Temmuz’da hain terör örgütünün elebaşısı bu darbe girişimi için tiyatro demişti. Onlarda bunu talimat olarak almışlar şimdi mahkemelerde tiyatro oynuyorlar" diye konuştu.

[gallery columns="2" link="file" ids="43840,43841,43842,43843"]
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74