KARABÜKSPOR'DAN KARDEMİR ZİYARETİ

KARDEMİR EMEKÇİLERİNDEN FUTBOLCULARA ANLAMLI PANKART

Genel 25.03.2016, 21:34 25.03.2016, 21:34
11
KARABÜKSPOR'DAN KARDEMİR ZİYARETİ
banner36
KARDEMİR EMEKÇİLERİNDEN FUTBOLCULARA ANLAMLI PANKART

KARABÜKSPOR

PTT 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Kardemir Karabükspor, ana sponsoru KARDEMİR fabrikalarını ziyaret etti.

Kırmızı-mavili ekip, sosyal sorumluluk projesi kapsamında KARDEMİR fabrikasını gezerek, bin 600 derece sıcaklıkta üretilen sıvı çelik üretimlerinin yapıldığı yüksek fırın, kok fabrikaları ve haddehaneleri hakkında bilgiler aldı.

KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz ve Genel Müdür yardımcıları tarafından Kültür ve Eğitim Merkezi önünde karşılanan teknik heyet ve futbolcular burada baret ve koruyucu elbiseler giydikten sonra KARDEMİR fabrikasını gezmeye başladı. Gezi KARDEMİR’in belgeselinin izlemesi ile başladı.

"SİZE ÇOK GÜVENİYORUZ"

Takım kaptanı Rıza Efendioğlu tarafından kendisine forma hediye edilen KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz, "Önümüzde 8 maç var ve 26’sını geride bıraktık. Bunların her birine şampiyonluk maçına çıkıyormuş gibi çıkacaksınız. Biz KARDEMİR olarak sonuna kadar arkanızdayız, inanıyoruz.

Bu takım ve bu kadro dördüncü defa Kardemir Karabükspor’u Süper Lig'e taşıyacaksınız. İnşallah orada ömür boyu kalacağız. Tarihe böyle geçeceksiniz. 8 maç hiçbir şey değil göz açıp kapıncaya kadar geçecek. Sanki şampiyonluk maçını oynuyormuş gibi her maça öyle çıkmanız lazım. Bu 8 maçta size ve bize çok şey düşüyor. Hepimiz size çok inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

KARDEMİR EMEKÇİLERİNDEN ANLAMLI PANKART

Karabüksporlu futbolcular daha sonra sırasıyla, Kok fabrikası, Yüksek Fırın, Çelik hane ve Ray profil haddehaneleri gezdi.

BAŞARACAĞIZ5 Nolu Yüksek fırına gelen futbolcuları Kardemir emekçileri üzerinde, “Asla vazgeçmeyeceğiz. Başaracağız. Biz öyle yaptık’ yazan pankartla karşıladı. Futbolcular yaklaşık bin 600 derecede eritilen demir madenin sıvı çelik olarak çıkışını izlerken, Nijeryalı oyuncu Zenke, kepçe ile sıvı çelik numunesi aldı.

ZENKE: "BU EMEĞİN KARŞILIĞINI ŞAMPİYON OLARAK VERECEĞİZ"

Takımın Nijeryalı golcüsü Simon Zenke, “Biz karda, yağmurda top oynuyoruz ama burada işçiler ciddi anlamda bir çalışma yapıyor. İnsanlar ailesinin geçimini bin 500 derece sıcaklığın karşısında kazanıyor. Çok büyük sorumluluk gerektiren bir iş. Hep dışarıdan görüyorduk ve ilk defa geldik. Onlar için onur verici bir çalışma. Benim bir fırsatım olsa ve burada ben de çalışmak isterim” dedi.

Karabükspor’un tecrübeli oyuncusu Muhammet Reis ise, "Burada çalışan insanların nasıl emek harcadığını gördük. Çok zor şartlar altında çalışarak bize destek oluyor. Buraya gelip gezmek ve görmek bizim adımıza sevindirici. Onlar şu an bize yardım ediyor ve bu emeğin karşılığını bizlerde sezon sonunda şampiyon olarak vereceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39