KARABÜKSPOR'DA HEDEF 3 PUAN

KARABÜKSPOR, BALIKESİRSPOR MAÇINDA 3 PUAN HEDEFLİYOR - KARDE

banner73
Genel 25.08.2015, 17:22 25.08.2015, 17:22
13
KARABÜKSPOR'DA HEDEF 3 PUAN
banner36
KARABÜKSPOR, BALIKESİRSPOR MAÇINDA 3 PUAN HEDEFLİYOR

- KARDEMİR KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR:
 “ÇOK MÜKEMMEL OYNAYIP SIFIR PUANIMIZ OLMASINDANSA BÖYLE BİR ORTAMDA 6 PUAN ALMAK ÇOK DAHA DEĞERLİ VE ÖNEMLİ”

- “PUANIMIZ İYİ AMA BU PUANA SIĞINIP KALMAMAK LAZIM”

- “BALIKESİR MAÇI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”

hedeh 3 puan

PTT 1. Lig'de mücadele eden ve ilk 2 haftayı galibiyetle tamamlayan Kardemir Karabükspor, hafta sonu oynayacağı Balıkesirspor maçında da hedefini 3 puan olarak belirledi.

Kırmızı-mavili ekibin teknik direktörü Hüseyin Kaplar, ilk 2 haftada hanelerine 6 puan yazdırdıklarını ancak oyun anlamında daha iyi bir takım olmaları gerektiğini söyledi. Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Hüseyin Kaplar, beraberinde kulüp menajeri Seyit İçgül ile birlikte kulüp tesislerinde yaptığı basın toplantısıyla ilk 2 haftayı değerlendirdi.

"6 PUAN ALMAK ÇOK DAHA DEĞERLİ VE ÖNEMLİ"

İki maçı kazanarak hanelerine 6 puan yazdırdıklarını ve bu açıdan çok iyi olduğunu ama kendi düşüncesine göre daha iyi olmaları gerektiğini belirten tecrübeli teknik adam, "İyi bir takım olduk ve iyi bir takımın daha iyi olması kaçınılmaz. Bu açıdan değerlendirdiğimizde herkesin istediği ve düşündüğü daha iyi olan bir Karabükspor görmek ister. Aynı şeyi bizde görmek istiyoruz.

Ne olursa olsun çok mükemmel oynayıp sıfır puanımız olmaktansa böyle bir ortamda 6 puan almak çok daha değerli ve önemli. Yeni kurulan bir takım ve ekibiz. Hepsi bu sene bir araya gelen futbolculardan kurulan bir takım olduk. Bunun ister istemez sıkıntıları ve olumsuz yönleri de olabiliyor. Ben takımda bulunan tüm oyunculardan memnunum ve onlarla çalışmaktan mutluyum. Çok daha iyi olacağını inanıyorum. Kazanan takımlar, özgüveni artan takımlar ve oyuncular oluyor. Haftalar ilerledikçe ve böyle kazandıkça çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum” dedi.
"PUANIMIZ İYİ AMA BU PUANA SIĞINIP KALMAMAK LAZIM"

hüseyin kalparHedefli olan ve Süper Lig'e nasıl çıkabiliriz düşüncesinde çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Kalpar, "İnanıyorum ki lig sonu çok önemli. Yarışa başlamak önemli ama bitirmek daha önemli. Bunun bilinci içerisindeyiz. Çok daha iyi bir futbol, oyun ve mücadele gerekli. Bunu da düzelteceğimize inanıyorum. Eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Oyuncu transferlerimiz var. 18 kişiyiz ve 19. oyuncumuz yok. İki haftayı böyle değerlendirdik ama önümüzde çok daha önemli ve değerli maçlar var. Ligin ilk haftaları çok zor oluyor. Fizik açıdan baktığınızda herkes eşit gibi, iyi gibi görünüyor.

Mücadele eden takım hüviyetinde. İyi takım ile kötü takım arasında fark gözükmüyor ama ilerleyen haftalarda bunlar açılabilir. Fizik de şimdiki gibi olmayacaktır. Kazanamadıkça strese giren takımlar da olacaktır, kazandıkça özgüveni artan takımlar da. Şimdi havalar çok güzel yarın yağışlı havalarda ağır sahalarda, zeminler ve şartlar da değişebilir. Bizler alabileceğimiz şekilde ligin başında nasıl puan alırız diye düşünüyoruz. Şu an puanımız iyi ama bu puana sığınıp kalmamak lazım. Daha iki maç oynandı, çok erken. Biraz sabır gerekir. Ben de işimde çok sabırlıyım” ifadelerini kullandı.

"BALIKESİR MAÇI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ"

Tecrübeli teknik adam Hüseyin Kalpar, her maçı farklı ve tek tek düşündüklerini de belirterek, "Şu an tek düşüncemiz bu hafta oynayacağımız Balıkesirspor maçı. Deplasman ve içeri diye ayrıt etmiyoruz. Alacağımız 3 puan önemli. Oradan 3 puan nasıl alırız ve kazanırız diye çalışıyoruz. Balıkesir maçı bizim için çok önemli ve değerli. Onlar da ligden düşen bir takım biz de. Şansımız tutmuyorsa orada kırmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

SEYİT İÇGÜL: "OĞUZHAN VE TOTO TAMAM GİBİ”

Karabükspor Genel Menajeri Seyit İçgül ise, takıma 4 oyuncu daha takviye yapacaklarını belirterek, "Kişiler olarak eksiğiz ve 4 tane daha futbolcuyu bünyemize katmak istiyoruz. Bursaspor’dan Oğuzhan Aynaoğlu ile görüşüyoruz. Kendisi geçen sezon Adana Demirspor’da kiralık oynadı. Altyapısı ve oyun bilgisi olarak inandığımız bir oyuncu. O mevkide sıkıntılar yaşadık.

Bursaspor ile yazışmalarımız sürüyor ve bir sıkıntı çıkmazsa imza atacağız. Uzun süredir görüşmelerini yaptığımız forvet Toto Tamuz bugün Ankara’da ve görüşmelerimiz sürüyor. Büyük ölçüde o da bitti sayılır. Bir iki ufak sorun var başkanımız onu çözmeye çalışıyor. Yarın Karabük’e gelecek. Onun dışında bir iki kişi daha alacağız. Özellikle bir ön libero düşünüyoruz. O da yerli olmazsa yabancı olacak. İnşallah bu kadro ile sezon sonuna kadar gitmeyi düşünüyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74