KARABÜKSPOR BAŞKANINDAN YILMAZ VURAL ÇIKIŞI

KARABÜKSPOR BAŞKANINDAN YILMAZ VURAL ÇIKIŞI  KARDEMİR KARA

Genel 18.11.2015, 21:55 18.11.2015, 21:55
15
KARABÜKSPOR BAŞKANINDAN YILMAZ VURAL ÇIKIŞI
banner36
KARABÜKSPOR BAŞKANINDAN YILMAZ VURAL ÇIKIŞI

 KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI HİKMET FERUDUN TANKUT: 

 “YILMAZ VURAL 12. TAKIM OLARAK KARABÜK’Ü DÜŞÜRDÜ. HERHALDE PTT LİGİNDEN DE AŞAĞIYA DÜŞMEK İSTEMEDİĞİMİZDEN YILMAZ HOCAYLA DEVAM ETMEK İSTEMEDİK”

KARABÜKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ELVİR BALİÇ:

“TECRÜBELİ HOCALARIMIZ ALTYAPILARA BİRAZ DAHA ÖNEM VERİRSE TÜRK FUTBOLU DAHA İYİ YERLERE GELİR”

“ŞAMPİYONLUK FENERBAHÇE İLE GALATASARAY ARASINDA GEÇER”

YILMAZ VURAL

PTT 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun, Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen panelde bir soru üzerine, “Yılmaz Vural 12. takım olarak Karabükspor’u düşürdü. Herhalde PTT 1. Lig'den de aşağıya düşmek istemediğimizden Yılmaz hocayla devam etmek istemedik" dedi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ÜNİ-Maviateş grubu tarafından Hapit Çepn, konferans salonunda düzenlenen panele Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, teknik direktör Elvir Baliç, yardımcı antrenör Mehmet Yozgatlı, takım kaptanı Rıza Efendioğlu ve forvet oyuncu Simon Zenke katıldı.
Panelde konuşmacılar öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

TANKUT: “PTT 1. LİG’DEN AŞAĞIYA DÜŞMEMEK İÇİN YILMAZ VURAL İLE DEVAM ETMEDİK”

Bir öğrencinin herkesin sempatisini kazanan teknik direktör Yılmaz Vural ile neden devam edilmediği yönde bir soru sorulması üzerine Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, “Hocaların yanında hocaları eleştirmek pek doğru olmaz ama bir doğruyu da söylemek lazım. Ligde 12. haftayı oynayacağız ve şu an PTT 1. Lig'de 14 takım hocası ile yollarını ayırdı. Ciddi bir sorun ve sıkıntı var. Yılmaz Vural hoca da 12. takım olarak Karabükspor’u düşürdü. Herhalde PTT 1. Lig'den de aşağıya düşmek istemediğimizden Yılmaz hocayla devam etmek istemedik desek daha doğru olur” cevabını verdi.

BALİÇ: “ALTYAPILARA YENİ BİR SİSTEM GEREKLİ”

karabüksporKardemir Karabükspor Teknik Direktörü Elvir Baliç ise, Türkiye’de yetenekli oyuncuların çok az çıktığını gördüklerini söyleyerek, “Şimdi en son Arda Turan çıktı ve çok kaliteli bir oyuncu. Bunu altyapıdaki çalışmalara bağlıyorum. Benim düşüncem, bunu düzletme adına bir sistem kurulması lazım. PTT ve Süper Lig’de çalışan çok değerli hocalarımız var.

Antrenörlük dönemi biten, 20-30 sene çalışan hocalarımız var ve bu tarz hocaları altyapıya koyarsak onların o tecrübeleri ile gerçekten çok faydalı olur. Genç ve yetenekli oyuncuları çıkarabiliriz. 25 yaşındaki bir oyuncu futbolu bittiğinde altyapı hocası oluyor ve bu yanlış bir sistem. Tecrübeli hocalarımız altyapılara biraz daha önem verirse Türk futbolu daha iyi yerlere gelir” dedi.

Baliç, PTT 1. Lig'in bu sene çok zor geçeceğini ve en az 6 takımın şampiyonluğa oynayacağını kaydederken, Süper Lig’de ise şampiyonluğun Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçeceğini kaydetti.

Kırmızı-mavili ekibin forvet oyuncu Siman Zenke ise, kulüp başkanının kendileri için bir babadan farklı görmediklerini yeri geldiğinden babadan bile öte olduğunu söyleyerek, “Bir karar aldı ve iyi gitmeyen takımımızda hoca değişikliğine gitti. Kendisini tebrik ediyorum. Yeni hocamızın sistemine alışmak zor oluyor. Takım arkadaşlarımızla birlikte bu sisteme ayak uydurarak ipi göğüsleyeceğiz” dedi.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74