KARABÜKLÜ ASKER O PATLAMADA YARALANDI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan üs bölgesinde top atışı sırasında mühimmatın infilak etmesi sonucu 7 kahraman askerimiz şehit oldu, 25 askeri

Genel 10.11.2018, 14:59 10.11.2018, 14:59
55
KARABÜKLÜ ASKER O PATLAMADA YARALANDI
banner36

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan üs bölgesinde top atışı sırasında mühimmatın infilak etmesi sonucu 7 kahraman askerimiz şehit oldu, 25 askerimiz ise yaralandı. Patlama sırasında üs bölgesinde bulunan Karabüklü Mehmet Can Soylu yaralandı.

Karabük nüfusuna kayıtlı ve Yaylacık Mahallesi’nde ikamet eden Er Mehmet Can Soylu, Derecik Ortaklar köyünde bulunan üs bölgedeki karakolda mühimmatın infilak etmesi sonucu yaralandı. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Er Mehmet Can Soylu, helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirilerek burada tedavi altına alındı. Gazi Er Mehmet Can Soylu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan patlamanın ayrıntılarına ilişkin, "Dün gece Milli Savunma Bakanım oraya gitti. Gece ciddi bir faaliyet mümkün değildi. Zaman zaman patlamalar devam ediyordu. Oradaki generallerimizle devamlı irtibat halinde olduk. Mühimmatın miadının dolması gibi bir şey olmadığını bana bildirdiler. Kısa süre önce Kara Kuvvetleri'miz orada bir çalışma yapmış. Burada sadece topla alakalı, teknik ekibin bir çalışması var. O teknik ekip, topla alakalı olarak ne açıklayacak onu şu an bilemiyoruz. Açıkladıkları zaman bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Savunma bakanım ekibiyle orada, teknik ekip orada. Bu işi çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74