KARABÜK VALİLİĞİNDEN 'ASFALT' AÇIKLAMASI

KARABÜK VALİLİĞİ KÖY YOLLARININ ASFALTLANMASI İLE İLGİLİ BASINA YANSIYAN HABERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI

banner73
Genel 31.05.2017, 14:28 31.05.2017, 14:28
20
KARABÜK VALİLİĞİNDEN 'ASFALT' AÇIKLAMASI
banner36
KARABÜK VALİLİĞİ KÖY YOLLARININ ASFALTLANMASI İLE İLGİLİ BASINA YANSIYAN HABERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADIKarabük İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından geçtiğimiz günlerde ihale edilen ve Safranbolu, Yenice, Eskipazar, Eflani ve Ovacık ilçelerine bağlı yaklaşık 100 Km’yi bulan köy grup yollarının asfalt yapılacağı işin en önemli altyapı malzemesi olan taş mıcır (temel malzeme) temini ile ilgili ihaleyi alan firmanın ciddi sorunlar yaşandığı basına yansımıştı.

Karabük Valiliği konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak aksaklık yaşanmaması adına firmaya gerekli talimatların verildiği ve gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Karabük Valiliğinin yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

2017 YILI KARABÜK İLİ ASFALT PROGRAMININ UYGULANMASINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

Karabük İli Muhtelif Köyleri Bsk ve Granüler Temel Malzeme, Agrega Üretimi, Temini ve Tatbiki Yapım İşi (ASFALT) ihalesi 17.04.2017 tarihinde yapılmış olup, ihaleye 8 firma iştirak etmiştir. İhalede en avantajlı teklifi 8.761.260,00 TL ile CM YOL İNŞ. PET. TUR.MAD.EML.GID.SAN.TİC.LTD.ŞTİ VE KIZILDAĞLAR İNŞ. TUR. MAD. EML. GID. SAN. İŞ ORTAKLIĞI  firması vermiş olup, 2’ nci en avantajlı teklif ise 10.287.314,00 TL ile ONURSAN MADENCİLİK İNŞ. HAZIR BETON TUR. TAAH. LTD.ŞTİ firması tarafından verilmiştir. En avantajlı teklifi veren firma ile 12.05.2017 tarihinde sözleşme imzalanmış ve 22.05.2017 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır.

Yerel basında yüklenici firmanın temel malzeme temini noktasında sıkıntı yaşadığı ve dolayısı ile işin aksayacağı yönünde çıkan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek adına bir basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.

2017 yılı Asfalt Programının uygulanması noktasındaki gelişmeler tarafımdan günlük olarak takip edilmekte olup, Kaymakamlarımız ve İl Özel İdaresi yetkilileri ile en son 30.05.2017 tarihinde yaptığımız toplantıda İlimiz Merkez ve 5 İlçede devam eden KÖYDES ve İl Özel İdaresi yatırımları ele alınmış ve bu konu etraflıca değerlendirilmiştir.

Yapılan değerlendirme neticesinde, yüklenici firmanın ihale konusu malzemeyi zamanında İl Özel İdaresine teslim edeceğini sözlü olarak bildirmiş olmasına karşın, gereken temel malzemeyi zamanında temin edememesi ihtimaline karşı asfalt programının aksamaması için temel malzemenin bir kısmının Köylere Hizmet Götürme Birliklerince alımının yapılarak asfalt programının uygulanması noktasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için gerekli talimatlar verilmiştir.

Ayrıca yüklenici firmanın sözleşme takvimine uygun olarak teslim etmesi gereken malzemeyi zamanında teslim etmemesi durumunda ihale mevzuatı çerçevesinde fesih edilecektir.

İl Özel İdaremiz tarafından KÖYDES programı kapsamında 2017 yılı içerisinde yaklaşık 120 km Sathi Kaplama ve 90 Km BSK (Sıcak Asfalt) yapılacak olup, programın uygulanmasında herhangi bir aksaklık olmaması için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74