KARABÜK ÜNİVERSİTE'SİNDEN ÖNEMLİ KARARLAR

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Halk Sağlığı

Genel 13.03.2020, 15:27 13.03.2020, 15:27
60
KARABÜK ÜNİVERSİTE'SİNDEN ÖNEMLİ KARARLAR
banner36
Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Erkay Nacar tarafından, Karabük Üniversitesi Senato Üyelerine korona virüs hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantının ardından Karabük Üniversitesinde korona virüse karşı alınan tedbirlere ilişkin açıklama yayınlandı.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğünün Korona Virüs'e karşı aldığı tedbirler

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan açıklama şöyle;
Karabük Üniversitesi, Korona virüs tehdidi ilk ortaya çıktığı günden itibaren gerekli tedbirleri almış, çalışanlarını ve öğrencilerini Korona virüs tehlikesinden nasıl korunmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir. Bu konuda sahadaki faaliyetlerini dikkatle yerine getirmeye devam etmektedir.

Bu kapsamda; • Sağlık Bakanlığı'nın “Korona virüsü Koruma ve Kontrol Önlemleri” adı altında göndermiş olduğu yazı ve ekinde yer alan afişler tüm birimlere gönderilerek, personele ve öğrencilere duyurusunun yapılması sağlanmıştır. • Üniversitemiz temizlik personellerine tüm birimlerin temizliği ve Korona virüs ile ilgili tedbirlerin alınması yönünde gerekli bildirimler yapılmıştır. • Üniversite bünyesindeki tüm lavabolarda kişisel temizlik malzemeleri başta olmak üzere genel temizlik malzemelerinin eksiksiz bulundurulması sağlanmıştır. • Yerleşkelerdeki kapalı alanlar, sık kullanılan ortak yaşam alanları, kurum araçları ve otobüs durakları devamlı olarak ilaçlanmaktadır. • Bütün bina giriş kapılarında el dezenfektan uygulaması yapılmaktadır. • Bütün binalardaki ilan panolarına ve öğrencilerimizin ve tüm mensuplarımızın görebileceği yerlere Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı bilgilendirme afişleri asılmıştır. • Sağlık Bakanlığı'nın Korona virüsüne karşı tanıtıcı ve koruyucu önlemlerinin yer aldığı bilgilendirmeler ve linkler, Üniversite web sayfasında açılır pencere (pop-up) biçiminde paylaşılmıştır. • Üniversite bünyesindeki toplu organizasyonlar iptal edilmiştir. • Tüm öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin değişim programı, kongre, toplantı katılımı gibi nedenlerle özellikle yurt dışına yapacakları seyahatleri iptal edilmiştir. • Uluslararası öğrenci ve akademisyenlerin Türk öğrenci ve akademisyenlerden daha fazla hastalığa yakalanma, hastalığı taşıma veya bulaştırma ihtimali bulunmamaktadır. Buna göre hastalık hakkındaki korku ve endişenin paniğe yol açmaması, belli topluluk veya milletten insanların hastalığın kaynağı ve taşıyıcısı olarak görülmemesi, uluslararası öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin ayrımcılık konusu haline getirilmemesi büyük önem arz etmektedir. Uluslararası öğrenci ve akademisyenlerimizin yurtdışına çıkmamaları konusunda uyarılar yapılmış ve gerekli tedbirler alınmıştır. • Korona virüs ile ilgili kamuoyunda paniğe yol açabilecek sosyal medyada asılsız haber yapılmaması, paylaşılmaması ve yapanlarla ilgili yaptırımlar hakkında öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir. • İlimizde şimdiye kadar herhangi bir Korona virüsü vakası görülmemiş olup, bu tedbirler tamamen virüsten korunma amacıyla alınmış ve alınmaktadır.Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, konuyu çok yakından takip etmekte, gereken önlemleri ilgili birimlerle koordineli şekilde almakta, mensuplarının ve öğrencilerinin sağlığını korumak için tüm imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır.

 

Yorumlar (0)
19
açık
banner17
banner18
banner39
banner74