KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN BİR TAKIM İDDİALAR ÜZERİNE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

banner73
Genel 07.06.2017, 14:52 07.06.2017, 14:52
37
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA
banner36
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN BİR TAKIM İDDİALAR ÜZERİNE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİKarabük Üniversitesi (KBÜ), sosyal medya üzerinde açılan bazı sahte hesapların üniversite adına paylaşmış olduğu haberlerin asılsız ve yanlış olduğunu bildirdi.

Karabük Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, üniversiteye ait yasal sayfaların dışında bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda Mayıs ayında yapılan Karabük Üniversitesi Senato toplantısında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için bütünleme sınavlarının kaldırıldığına ve gelecek yıl üniversitede eğitim görmeye başlayacak öğrenciler için geçme notunun 50'ye düşürüldüğüne dair haberler yer aldığı belirtilerek, “Bahse konu olan tüm bu sosyal medya hesaplarının üniversitemizin kurumsal kimliğini kullanarak üniversitemiz hakkında yanlış bir algı ve çarpıtma çalışması yaptığını görüyor ve bunu kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz.

Bu tür sahte hesapların üniversitemiz adına paylaşmış olduğu haberler asılsız ve yanlıştır. Konu ile alakalı hukuki gereklilikler ayrıca yerine getirilecektir. 28.10.2015 tarihli Yüksek Öğretim Kurulu toplantısında alınan karar ile bütünleme sınavı yapılıp yapılmaması tercihi üniversite senatolarına bırakılmıştır.

Üniversitemiz bu karar doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Olası yapılacak değişikler Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ve diğer yetkili birimler tarafından, üniversitemiz resmi internet sayfasından ve resmi sosyal medya hesaplarından öğrencilerimizle ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bunun dışında hiçbir bilgi ve paylaşıma itibar edilmemesini rica ederiz.” denildi.
Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74