KARABÜK TSO VE SAM KOLEJİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

SAM Kolejinin Kurucusu Salih Aydın Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Uygulama Oku

Genel 24.09.2020, 17:28 24.09.2020, 17:28
139
KARABÜK TSO VE SAM KOLEJİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
banner36

SAM Kolejinin Kurucusu Salih Aydın Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Uygulama Okulu Protokolü imzalandı.

Salih Aydın Mesleki Koleji ve Karabük TSO arasında imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Uygulama Okulu Protokolü ile açıklamalarda bulunan Salih Aydın “Düşündüklerimiz ve hayal ettiklerimiz projeye dönüşür ve başarıya ulaşırsa, Karabük’te konuşulacak bir işi başarmış olacağız." dedi ve bir Özel sektör ile Karabük TSO’nun tarihindeki en anlamlı hikâyelerinden biri olacağı ve İmzalanan protokolün mesleki eğitim ile özel sektörün işbirliğinin sürdürülmesi yönünde bir adım olduğunu ifade etti.

Ayrıca TSO’nun yaptığı çalışmalar ve bu sürece sunduğu samimi, istekli ve sonuç odaklı katkı nedeniyle teşekkür eden Aydın, Önümüzdeki eğitim döneminde velilerin ve öğrencilerin mutluluğunun önemli olduğuna değinerek, gelecek yıllara ilişkin öğrenci ve veliler üzerinde olumlu algının yayılması noktasında bu eğitim sezonunun çok hayati bir görüntü vereceğini vurguladı.

Aydın “Bu protokolle biz sanayiciden bir şey istemek yerine onlarla bütünleşildiğinde neler olabileceğini göstermek adına bir adım attık. Semeresini ilerleyen yıllarda göreceğiz. Genç ve dinamik işgücünü en iyi şekilde yetiştirmek ve profesyonel hayata hazırlamanın hem kamunun hem de özel sektörün güçlü ve sürekli iş birliği içinde çalışmasıyla mümkün. Söz konusu protokolle sanayide ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının, reel sektör ve akademi iş birliğiyle yetişeceğini, sonraki aşamada da istihdamda aktif şekilde yer alacağını unutmayalım. Türkiye’mizin 'Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi' vizyonuna hizmet edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

SAM Koleji Kurucusu Salih Aydın “İş gücü piyasasındaki arz talep dengesini en iyi şekilde kurup, kabiliyet eksikliklerini gidermek durumundayız. Gençlerimize ve mevcut çalışanlarımıza değişen koşullara karşı esneklik kazandırabilmeli, yeteneklerini çeşitlendirmeliyiz. Biz Özel Sektör tarafı olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya hazırız. Paydaşımız Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının da bu konuda ne kadar hassas ve istekli olduğunu bizzat gördük. İşte imzaladığımız bu protokolle de Karabük özelinden başlayarak sektörün ihtiyacı doğrultusunda eğitim içeriklerinin güncellenmesine yönelik somut bir adım atmış oluyoruz. Mesleki eğitim güçlendikçe Türkiye de güçlenecektir.” dedi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Mescier, Mesleki Eğitim İş Birliği Uygulama Okulu Protokolü ile ilgili “Göreve geldiğimiz günden bu yana mesleki eğitimin gelişimi için çalışmalarımız devam ediyor. Üyelerimizin nitelikli eleman ihtiyaçlarının karşılanması bizler için büyük önem arz ediyor. Çağın dijitalleşmesi her ne kadar sanayileşmede insan faktörüne olan ihtiyacı azaltsa da nitelikli insan gücüne olan ihtiyaç hiçbir zaman azalmıyor. Bunun bilincinde olarak, çağın ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesinde ilimizde önemli bir yatırım yapan Salih Aydın Mesleki Koleji ile yapmış olduğumuz protokol bizler için ayrı bir öneme sahiptir. İmzaladığımız bu protokolle iş dünyasının nitelikli eleman sorununun çözümüne katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Bu anlamda Mesleki eğitiminin geliştirilmesine yönelik tüm projelerde birlikte çalışmanın azim ve kararlılığında olacağız. Eğitime yapmış oldukları yatırımlarından ve katkılarından dolayı Salih Aydın Bey’e teşekkür eder ve protokolümüzün hayırlı olmasını dilerim.” Diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık
banner17
banner18
banner39
banner74