KARABÜK İNTERNET GAZETECİLERİ VE MEDYA DERNEĞİ KURULDU

Karabük internet medyası, dernek çatısı altında birleşiyor. Karabük İnternet Gazetecileri ve Medya Derneği

banner73
Genel 16.11.2019, 12:50 16.11.2019, 12:50
28
KARABÜK İNTERNET GAZETECİLERİ VE MEDYA DERNEĞİ KURULDU
banner36

Karabük internet medyası, dernek çatısı altında birleşiyor.

Karabük İnternet Gazetecileri ve Medya Derneği resmi olarak kuruldu ve faaliyetlerine start verdi.

Kurucu üyeler ilk toplantısını yaparak, çalışmalar hakkında yol haritasını belirlemeye başladı.

Kurucu Üyeler olan Ergün Başkaya, Semih Gülen, Sait Alıcı, Alpaslan Çelik, Yasin Erdem ve Bülent Diktepe ile yapılan toplantıda, Karabük’te internet medyasının belirli kriterler çerçevesinde daha güçlü ve kurumsal yapıya kavuşmasını sağlama yönünde yapılacak olan çalışmalar tartışıldı.

Üye kayıtlarına başlayan Karabük İnternet Gazeteciler ve Medya Derneği Kurucu Başkanı Ergün Başkaya “İnternet medyası toplumsal iletişimde, günümüzün en önemli unsuru oldu ve önemini arttırarak büyümeye devam ediyor. Maalesef İnternet Medya Yasası çıkmadığından, oluşan boşluk ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bazı karışıklıklara neden olmaktadır. Dernek olarak amacımız bu boşluktan kaynaklanan karışıklıkları bir nebze de olsa gidermektir. Sadece Karabük ilini ilgilendiren şu an itibari ile 25’in üzerinde internet haber sitesi mevcut. Birçoğunun künyesi yok, sorumlusu bilinmiyor, kurumsal bir yapıya sahip değil ve irtibata kapalı. Halkın haber alma ihtiyacına hizmet vermekten uzak ve bazı şahsi amaçlara hizmet etmek amacı taşıyor. Bu durum, şüphesiz ki herkes için tedirgin edici bir hal almıştır.” İfadelerini kullandı.

“Karabük İnternet Gazeteciler ve Medya Derneği olarak amacımız her kesimin kabul edeceği kriterleri Karabük’teki internet haber sitelerinin uygulamasını sağlamaktır.” diyen Başkaya, dernek hakkında açıklamalarını şöyle tamamladı;

“İlimizde faaliyet gösteren internet haber sitelerini bir çatı altına toplayıp, bu yayın kuruluşlarının daha kurumsal, daha kaliteli ve ekonomik anlamda daha verimli bir getiriye sahip olmalarını sağlamak amaçlarımızın başında geliyor. Arkadaşlarımızla bir dizi ziyaretlerimizi yaparak, çalışmalarımızı ve kuruluş amacımızı anlatmaya başlıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”   

 

Yorumlar (0)
14
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74