KARABÜK AŞÇILAR VE PASTACILAR DERNEĞİ MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR

Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneği milli değerlerimize sahip çıkıyoruz konulu bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamada, "Tüm Aşçılar

Genel 04.10.2018, 13:15 04.10.2018, 13:15
23
KARABÜK AŞÇILAR VE PASTACILAR DERNEĞİ MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR
banner36

Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneği milli değerlerimize sahip çıkıyoruz konulu bir açıklama paylaştı.

Yapılan açıklamada, "Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu'na (TAŞPAKON) bağlı Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (KARAPAFED) üyesi Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneği (KARAPDER) olarak son zamanlarda ülkemizde kurgulanan ekonomik oyunlar ve yaptırımlar nezdinde, hükümetimizin almış olduğu, ana fikrini milli ve yerli üretimin oluşturduğu aksiyonlara koşulsuz destek veriyoruz.

Üst kuruluşumuz Taşpakon'un tarafımıza tebliğ ettiği 27.09.2018 tarihli, 2018/55 sayılı, Milli Değerlerin Korunması ve Yerli Ürün Kullanımına Destek konulu yazıya istinaden, bizde KARAPDER olarak konu ile ilgili, gıda, mutfak ekipmanı, set üstü, porselen, üniforma, sunum ekipmanları vb. olmak üzere üyelerimizin görev aldıkları işletmelerde yerli ve milli ürünlerimizin kullanımına dikkat etmeleri konusunda gerekli teşvik ve yaptırımları uygulamaya başladık.

Bu bağlamda Karabük merkez ve ilçelerinde gerek mülki amirlikler ile yerel yönetimler gerekse eğitim kurumları ve STK'lar ile işbirliğine gidebileceğimizi bildirir, halkın bilinçlendirilmesi için TÜM AŞÇILAR VE PASTACILAR KONFEDERASYONU ile TÜRKİYE LOKANTACILAR ve PASTACILAR FEDERASYONU iş birliği ile hazırlanan ilgili kaynakları paylaşarak bu bilincin artırılması konusunda gerekenlerin yerine getirilmesi için göreve hazır olduğumuzu bildirmek isteriz." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74