KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Sabaha karşı başlayan ve etkisini devam ettiren kar yağışı sonrası Karabük-Bartın Karayolu trafiğe kapandı. Yer yer kar kalınlığının 15 sant

banner73
Genel 21.11.2017, 11:05 21.11.2017, 11:05
22
KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU
banner36

Sabaha karşı başlayan ve etkisini devam ettiren kar yağışı sonrası Karabük-Bartın Karayolu trafiğe kapandı.

Yer yer kar kalınlığının 15 santimetreyi geçtiği Karabük-Bartın Karayolu, sabaha karşı başlayan yoğun kar yağışı sonrasında beyaz örtüyle kaplandı. Yol açma ve tuzlama çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiği yolda çok sayıda tır ve otomobil yolda kaldı. Safranbolu Kirkille mevkiinde yoğun kar yağışının etkili olduğu bölümde yola hazırlıksız çıkan araçlar geri dönmeye başladı. Bazı sürücülere Trafik polisleri yardım ederek araçları itti. Araçlarında kar lastiği bulunmayan bazı sürücüler ise zincir taktı. 1030 rakımlı Ahmet usta mevkiinde makas kıran bir tır nedeniyle yol tamamen trafiğe kapanırken, polis ekipleri Eflani ilçesine gidecek sürücülere yol veriyor.

Bu sırada Karayolları ekipleri ise yolda kar küreme çalışması başlatırken, polis ekipleri makas kıran tır’ın kaldırılması için çalışma başlattı. Kar yağışının gün içinde yer yer etkili olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74