KAR GELİYOR!

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN İÇ KESİMLERİNE KAR GELİYOR Meteoroloji Gene

banner73
Genel 28.12.2015, 20:46 28.12.2015, 20:46
13
KAR GELİYOR!
banner36
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI

BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN İÇ KESİMLERİNE KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda hafta ortasından itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girileceği ve yoğun kar yağışları ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşlerinin beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz Bölgesinin salı günü akşam saatlerinden sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi beklendiği ve yarın öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyılarının yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği görülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıda, “30.12.2015 Çarşamba, Bölge genelinde beklenen kar yağışlarının; Karabük, Zonguldak, Düzce, Bartın, Bolu, Kastamonu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir. 31.12.2015 Perşembe; Kar yağışlarının Batı Karadeniz Bölümü ve Çankırı çevrelerinde devam etmesi bekleniyor. 01.01.2016 Cuma: Kar yağışlarının Batı Karadeniz Bölümünde devam etmesi bekleniyor.

02.01.2016 Cumartesi: Yağışlı sistemin, bugün de Batı Karadeniz Bölgesinde etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin edilmektedir. Kar yağışıyla birlikte rüzgârın kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yer yer tipi olayı beklenmektedir.” denildi.

Hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren bölge genelinde 8 ile 15 derece azalacağı tahmin edildiğini belirten uyarıda son olarak beklenen kar yağışları ve soğuk hava nedeniyle başta ulaşımda aksamalar olmak üzere buzlanma, don ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusuna dikkat çekildi.
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39