KALDIRIMLARA 'ÖNCE YAYA' GÖRSELLERİ ÇİZİLDİ

Karabük Belediyesi, kent merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda kaldırım kenarlarını boyayarak, yaya geçidi çizgilerini

Genel 20.06.2019, 14:57 20.06.2019, 14:57
28
KALDIRIMLARA 'ÖNCE YAYA' GÖRSELLERİ ÇİZİLDİ
banner36

Karabük Belediyesi, kent merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda kaldırım kenarlarını boyayarak, yaya geçidi çizgilerini yeniledi ve "Önce Yaya" görselleri çizdi.

Şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahallerde, caddelerde ve sokaklarda sürücülerin yayalara öncelik vermeleri adına çalışmalar devam ediyor. Silinmiş ve görünürlüğünü kaybetmiş mevcut çizgiler yeniden çizilirken, yaya geçit çizgisi olmayan noktalarda da planlama doğrultusunda yeni çizgiler çiziliyor. Araç sürücülerinin yaya ve okul geçidine yaklaşırken, güvenle yavaşlayabileceği ya da durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanacak. Bu kapsamda “Önce Yaya” görselleri şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne çiziliyor. Kaldırım kenarlarının boyanması ve yeni tasarlanmış logoların görselliği ile de sürücülerin dikkatini çekerek uyarıcı görevi yapıyor.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74