İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER ÇATIYA ÇIKTI

Karabük'te çalıştıkları iş yerinden sendikaya üye oldukları için çıkarıldıklarını iddia eden bir grup işçi, demir çelik haddehanesinin çatı

banner73
Genel 20.02.2018, 14:57 20.02.2018, 14:57
21
İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER ÇATIYA ÇIKTI
banner36

Karabük'te çalıştıkları iş yerinden sendikaya üye oldukları için çıkarıldıklarını iddia eden bir grup işçi, demir çelik haddehanesinin çatısına çıkarak eylem yaptı.

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir demir çelik haddehanesinde çalışan bir grup işçi sendikaya üye oldukları için haksız şekilde işten çıkarıldıklarını savunarak, yaşananları protesto etti.

Haddehane önüne çadır kurarak eylem yapan işçilerden bir kısmı haddehanenin çatısına çıkarak ellerine aldıkları benzin bidonu ile kendilerini yakacaklarını söyleyerek eylem yaptı. Jandarma ekiplerinin bölgede yoğun güvenlik önlem aldığı haddehanede sağlık ve itfaiye ekipleri de hazır bekletildi.

Sabah ilk ışıklarından beri haddehanenin çatısına çıkarak eylem yapan işçi ve işverenle görüşmek üzere gelen Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, işçilerin eylem değişikliğine gittiğini ve işçilerin psikolojilerinin giderek bozulduğunu söyledi.

Genel Başkan Serdaroğlu daha sonra işveren ve işçilerle görüşmek üzere haddeye binasına geçti.

Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39