İŞÇİDE SENDİKA HUZURSUZLUĞU

KARDEMİR A.Ş BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÇELİK İŞ SENDİKASINDA KONGRE SÜRECİNE GİRİLDİ SENDİKA İÇİNDEKİ YÖNET

banner73
Genel 31.03.2017, 15:19 31.03.2017, 15:19
9
İŞÇİDE SENDİKA HUZURSUZLUĞU
banner36
KARDEMİR A.Ş BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÇELİK İŞ SENDİKASINDA KONGRE SÜRECİNE GİRİLDİ

SENDİKA İÇİNDEKİ YÖNETİCİLER ARASINDAKİ UYUŞMAZLIK, İŞÇİ ARASINDA HUZURSUZLUĞA VE GRUPLAŞMALARA NEDEN OLMAYA BAŞLADI

İŞÇİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMENİN BİTMESİNİ BEKLERKEN, SENDİKACILAR KENDİ DERDİNE Mİ DÜŞMEYE BAŞLADIKARDEMİR A.Ş’nin kuruluşundan bu yana işçinin temsilciliğini yürüten Çelik İş Sendikası, bu yılın ikinci yarısından sonra kongre sürecine girecek. Ekim ayı içinde delege, yılbaşından önce de şube seçimlerinin yapılması planlanıyor.

Çelik İş Sendikasında kongre süreci öncesi, Genel Merkez Yöneticisi Recep Akyel’in, Karabük Şube Başkanlığında değişikliğe gidilmesi yönünde altyapı çalışmaları içinde olduğu ifade ediliyor.

Çelik İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Akyel’in, şube başkanlığı ve yönetimin değişimi için çalışmalara başladığı, bu nedenle de işçiler ve işçi temsilcileri arasında da gruplaşmalar oluştuğu iddiaları KARDEMİR çalışanları arasında huzursuzluğa yol açtığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında başlayan Toplu İş Sözleşmesinin çalışanların beklentisi yönünde sonuçlanmasını bekleyen işçilerin psikolojisine, sendika içindeki bu çekişmeler de eklenince huzursuzluğun her geçen gün had safhalara ulaştığı da iddia ediliyor.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74