IRAKLI KADIN DİZ PROTEZ AMELİYATI İÇİN ÖZEL MEDİKAR HASTANESİ'Nİ SEÇTİ

Irakta yaşayan Awatit Atta Alzubaid, tedavi olmak amacıyla gittiği, Türkiye’de bir çok sağlık kuruluşunda ‘’Bu ameliyatı yapmak çok zor, hay

banner73
Genel 06.09.2019, 15:00 06.09.2019, 15:00
18
IRAKLI KADIN DİZ PROTEZ AMELİYATI İÇİN ÖZEL MEDİKAR HASTANESİ'Nİ SEÇTİ
banner36

Irakta yaşayan Awatit Atta Alzubaid, tedavi olmak amacıyla gittiği, Türkiye’de bir çok sağlık kuruluşunda ‘’Bu ameliyatı yapmak çok zor, hayatına bu şekilde devam edeceksin’’ denilerek, ilaç tedavisi verilip taburcu edildi. Her iki dizinde de ileri derecede deformasyon olan hasta, yol yürüyemez ve gündelik işlerini yapamaz hale geldi. Yaşam kalitesi her geçen gün düşen hasta, kendisine elektrikli tekerlekli sandalye alarak hayatına devam eden Awatit Atta Alzubaid, 2018 yılında Bağdat şehrinden gelip, Özel Medikar Hastanesinde Diz Protez Ameliyatı olan başka bir hasta ile tanışarak, bir ümit Karabük’e geldi. Özel Medikar Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op.Dr. Halil İbrahim Gümüş’e muayene olan Awatit Atta Alzubaid, ileri derecede deformasyonu ve diğer sağlık sorunları nedeniyle riskli bir ameliyat olduğu, iki dizinden farklı zamanlarda yapılmak üzere ameliyat önerildi. Ancak hasta bu ağrılara dayanamadığını söyleyerek aynı anda her iki dizinden ameliyat olmak istediğini söyledi.

Tüm tetkikler gözden geçirilerek ve hastaya detaylı bilgilendirme sağlanarak, Op. Dr. Halil İbrahim Gümüş tarafından hiçbir komplikasyon olmadan operasyon başarıyla tamamlandı. Awatit Atta Alzubaid, hekim kontrolünde operasyondan bir gün sonra yürütüldü ve fizyoterapistler tarafından egzersizleri uygulandı.

Sayın Awatit Atta Alzubaid, ‘’Dizlerimde yaşadığım sağlık problemleri neticesinde tekerlekli sandalyeye mahkum kaldım. Rabbime çok dua ettim, şansıma Özel Medikar Hastanesinde, aynı benim durumumda olan başka bir hasta ile karşılaştım. Bir gün bile düşünmeden yola çıktım. Hastaneye tekerlekli sandalye ile geldim şimdi yürüyorum. Hekimimden ve tüm hastane çalışanlarından çok memnun kaldım Allah hepsinden razı olsun. Ameliyattan sonra yaşam kalitem yükseldi ve tekrar yaşadığımı hissediyorum.’’ Diyerek, Özel Medikar Hastanesi Op.Dr.Halil İbrahim Gümüş ve tüm çalışanlarına teşekkür etti.

Yorumlar (0)
8
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74