İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN MUTASYONLU KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, kent genelinde mutasyonlu koronavirüse rastlanılmadığını bildirdi.

Genel 01.02.2021, 10:32 01.02.2021, 11:49
1150
İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN MUTASYONLU KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI
banner36

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, kent genelinde mutasyonlu koronavirüse rastlanılmadığını bildirdi.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Karabük'te şuana kadar mutasyonlu koronavirüse rastlanmadığını ifade ederek, "Ancak bu rastlanmayacağı anlamına gelmiyor tabi ki. Şuana kadar 17 ilde görülmüş olması bizde de her an görülebileceği anlamını taşıyor" dedi.

Laboratuvarda yüksek titrede pozitiflik gösteren her numuneyi ve yurt dışı öyküsü bulunan hastalardan alınan numunelerin tamamını mutasyonlu virüslerin tespit edilmesinde kullanılan kitlerle çalışmalar yaptıklarını kaydeden Sarı, "Çok şükür şuana kadar mutasyonlu virüs tespit etmedik. Ancak ister mutasyonlu olsun ister olmasın Covid-19 hastalığı devam ediyor. Vakalar tam azaldı derken, tekrar artış trendine girebiliyor. Son günlerde Ovacık ve Yenice ilçelerimizin köylerinde alınan karantina kararları da bunun göstergesi" ifadelerine yer verdi.

Okulların 3 haftalık sömestr tatiline girmesiyle birlikte birçok ailenin memleketine gittiğini belirten Sarı, "Bizim ilimize gelen hemşehrilerimiz de var. Bu hareketliliğin hastalığın tekrar artış göstermesine yol açmış olabileceğini düşünüyoruz. Tabi bir de vakalar çok azalmış söylentilerinin yol açtığı rehavet var. Bu nedenle kesinlikle herhangi bir esneklik göstermeden tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Aşı çalışmalarımız iyi gidiyor. Ülkemize son gelen 10 milyon dozluk aşı henüz illere dağıtılmadı. Bu aşılar da illere ulaştığında aşı faaliyetlerimiz daha da hız kazanacak. Tünelin ucunda ışık görünmüşken yeni bir dalgaya fırsat vermeyelim" açıklamalarına yer verdi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74