İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünle

banner73
Genel 24.03.2018, 16:23 24.03.2018, 16:23
25
İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
banner36

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürün kamuoyuna açıklanmış, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yemek hizmetini veren firma ise bu listede yer almıştı.

"Sulu Köfte" olarak belirtilen yemek içerisinde yapılan testler sonucu “Kanatlı eti ve deri dokusu” tespit edilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, “Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yemek hizmeti veren Ada-Nur Yemek ve Gıda Şirketi ile 2018 yılının başında sözleşmemiz sona ermiştir. Konu ile ilgili olarak Sağlık Müdürlüğümüz hastanemizde hizmet veren yemek firması numunelerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza gönderiyoruz. Bu numuneler ilgili Bakanlığımızca yürütülen denetimler neticesinde gerekli tespiti yapmaktadır. Bundan sonraki dönemlerde de bu denetimlerin yanında vatandaşlarımız tarafından yapılan şikayetler titizlikle denetlenecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74