İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Barboros Baran, b

Genel 23.01.2018, 16:25 23.01.2018, 16:25
15
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI
banner36
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Barboros Baran, başkanlığında toplandı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya İŞKUR Genel Müdürlüğü İstihdam Uzmanı Mert Öcal,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven,Milli Eğitim İl Müdürü Ali Köse ile kurul üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı. 

2017 yılının genel bir değerlendirmesi yapılan toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven yürütülen istihdam politikaları hakkında Kurul Üyelerine bilgiler verdi.

Karabük İl genelinde istihdamı artırıcı ve işsizliği azaltıcı yürütülen işgücü eğitim faaliyetleri hakkında kurul üyelerine  bilgi veren İl Müdürü Güven, artı istihdam teşvikleri hakkında bilgi paylaşarak, 2018 yılında işgücü piyasasına yönelik teşvikler hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe destek projelerinin de değerlendirildiği toplantıda ayrıca, çocuk işçiliği ve iş güvenliği noktasında kamuoyunda gerekli algının oluşturulmasına yönelik çalışmalar yürütülmesine karar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’de mesleki eğitim politikaları konusunda yapılan ve yapılması planlanan düzenlemelerle ilgili bilgiler verdi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, sektör temsilcilerinin talepleri ve gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesi ile son buldu.

                                                          
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74