İL GENEL MECLİSİ HASAN YILDIRIM SEÇİLDİ

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucu yeniden seçilen İl Genel Meclis Üyeleri bu gün İl Özel İdare meclis toplantı salonunda yapılan oturumda,

Genel 09.04.2019, 14:59 09.04.2019, 14:59
72
İL GENEL MECLİSİ HASAN YILDIRIM SEÇİLDİ
banner36

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucu yeniden seçilen İl Genel Meclis Üyeleri bu gün İl Özel İdare meclis toplantı salonunda yapılan oturumda, İl Genel Meclis Başkanı olarak oy birliği ile Hasan Yıldırım’ı seçtiler.

AK Parti Grup kararı alarak İl Genel Meclis Başkanlığına Hasan Yıldırım’ın olmasını karar almıştı. AK Parti Grup kararına göre aday olan Hasan Yıldırım İl Genel Meclisinin 17 oyunun tamamı ile başkan seçildi.

Yine oy birliği ile Meclis 1. Başkan Vekili Zafer Özdemir, Meclis 2. Başkan vekili Ramazan Kahriman, Katip üyeleri Mesut Aydın, Mahmut Çetin, Yedek katip üyeleri Recep Tetik, Halil Aydın, İl encümen üyeleri ise Tevfik Ayvalık, Ahmet Sözen ve Ahmet Koç seçildiler.

31 Mart seçilerinden sonra Karabük İl Genel Meclis Üyelerinin partilere göre dağılımı şöyle;

AK Parti 12 Meclis Üyesi ile şu isimlerden oluşuyor; Hasan Yıldırım, Tevfik Ayvalık, Mehmet Çetin, Ahmet Sözen, Mustafa Ünal, Zafer Özdemir, Recep Tetik, Sunay Yaka, Ahmet Koç, Mesut Aydın, Ahmet Tam ve Halil Aydın.

MHP 4 Meclis Üyesi ile şu isimlerden oluşuyor; Ramazan Kahriman, Şahin Biçim, Murat Karagül ve Sırrı Şen

CHP ise tek üye Nuri Kırımlı ile İl Genel Meclisinde yer alıyor.

İl Genel Meclis toplantısı komisyon seçimlerinin yapılması ile son buldu.

Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74