İL GENEL MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

İl Genel Meclisi Ekim ayı Meclis toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, başkanlığında yapıldı. Ekim ayı İl Genel Meclis toplant

Genel 01.10.2020, 12:47 01.10.2020, 12:47
38
İL GENEL MECLİSİ EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
banner36

İl Genel Meclisi Ekim ayı Meclis toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, başkanlığında yapıldı.

Ekim ayı İl Genel Meclis toplantısına Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı kınayarak başlayan Başkan Yıldırım; “Kardeş ülkemiz Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı şiddetle kınıyoruz.

Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Ermenistan’ın tahripkâr saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir.

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz. Ermenistan’a "işgal ettiğin Karabağ’dan çık“ diye başlamayan bütün cümleler eksik, bütün `barış` yahut `müzakere` çağrıları beyhudedir.

Karabük il genel meclisinden Ermenistan’a sesleniyoruz;

İşgal ettiğin Karabağ’dan çık. Dirayetli ve kararlı duruşuna şahit olduğumuz Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’e, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kardeşim diyerek ifade ettiği gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir” diye konuştu.

YAPILAN HİZMETLERİN TAKİPÇİSİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR


Başkan Yıldırım, kardeş ülke Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı kına konuşmasının ardından İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte İl Özel İdaresi’nin karar organı olarak ve yapılan hizmetlerin takipçisi olarak çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak hizmetlerin daha kaliteli hale getirilmesi için gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti;

“Taş kırma makinelerimiz, son yıllarda yenilenen ve güçlenen makine parkımız, sıcak asfalt plentimiz ve diğer imkânlarımız ile hizmetlerimizi daha kaliteli hale getirmek için gayret gösteriyoruz. Bu anlamda her konuyu titizlikle araştıran ve çalışmalarımıza her zaman olumlu katkı yapan tüm il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Malum asfalt sezonundayız. 2020 yılının arttırılarak 110 km’ye çıkan sıcak asfalt programımızın bugün itibariyle yaklaşık % 75’ini gerçekleştirmiş durumdayız. Malzeme temini, sıcak asfalt silindirlerimizin her ikisinin birden arızalanması gibi sorunlarımızı peyder pey aştık, aşıyoruz. İnşallah bu seneki programımızı da en kısa sürede tamamlayacağız.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile yapılan görüşmeler neticesinde bir adet hem itici hem de çekici özelliğine sahip vidanjör kombine araç ve bir adet arazöz aracımız ile 250 adet çöp konteynerinin İl Özel İdaremize hibe olarak temin edileceği, Safranbolu Değirmencik köyümüzde yapılması düşünülen köprü için daha önce tahsis edilen 500.000 TL ödeneğe ilave olarak 500.000 TL daha ödeneğin idaremize tahsis edileceği, Yine yenice ıhlamur teras yolunda korkuluk yapılması için yenice belediyemize 500.000 TL ödenek ile Eflâni Belediyemizin hizmetleri için daha önce gönderilen 250.000 TL ödeneğe ilave olarak 250.000 TL daha ilave ödenek olmak üzere toplamda 3 milyon 500 bin TL ödenek temin edilmiştir.”

Başkan Yıldırım konuşmasının sonunda ödeneklerin temin edilmesinde destek veren Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, İl Genel Meclis Üyeleri ve Karabük Halkı adına teşekkür ederek;

İdaremizin hizmetlerinin yapılması ve geliştirilmesi konularında bizlere her zaman destek olan geçmişten günümüze tüm Milletvekillerimize tüm Valilerimize, siyasi partilerimizin il başkanlarına ve yönetimlerine, il özel idaremize Genel Sekreterine, daire müdürlerimize ve çalışan tüm personellerimize meclis ve milletimiz adına teşekkür ediyorum. Devlet güçlü oldukça bu hizmetler de daha güçlü bir şekilde yapılacaktır.

Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında tüm bakanlarımıza ve hükümetlerimize de il genel meclisimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyor, 2020 ve daha sonraki yıllarda da daha güzel imkânlarla Karabüklü hemşerilerimize hizmet edebilmeyi cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
21
açık
banner17
banner18
banner39
banner74