HAYVAN BAKIM EVİ REHABİLİTASYON MERKEZİ EK BİNA İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

Karabük Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Bina İnşaatında Sona Gelindi Karabük Belediyesi

banner73
Genel 21.12.2017, 17:37 21.12.2017, 17:37
14
HAYVAN BAKIM EVİ REHABİLİTASYON MERKEZİ EK BİNA İNŞAATINDA SONA GELİNDİ
banner36
Karabük Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Bina İnşaatında Sona Gelindi

Karabük Belediyesi tarafından sokak hayvanlarını koruma çerçevesinde Melise Köyü güzergahında bulunan Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılan ek bina çalışmalarının son aşamasına gelindi. Karabük Belediyesi böylece sokak hayvanlarının daha iyi ve daha geniş kapasiteli bir merkezde yaşamlarını sürdürmelerini amaçlıyor.

11 odadan oluşan yeni ek binada, tehlikeli sayılabilecek köpek türleri ile salgın hastalıklara yakalanan köpekler koruma altına alınacaktır. Ek bina zemin kauçuk ile kaplanmış olup, her odaya elektrikli ısıtıcılar takılarak kış aylarında hayvanların soğuktan etkilenmemesi sağlanacaktır.

Hayvan Barınağı ile çevre il ve ilçelerde örnek teşkil ettiklerini belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi konusunda iyi ilerlemeler kaydettik ve bunun sonucunu da çok iyi bir şekilde almaya devam ediyoruz.

Fakat bunun yanında farklı sıkıntılar da yaşıyoruz. Burada barınak olduğunu gören ve duyan çevre yerleşim merkezlerinden başıboş hayvanların Karabük içerisine getirilerek bırakıldığı öğreniyoruz. Vatandaşlarımızdan bu gibi olaylara şahit olduklarında Belediyemizin 444 21 78 numaralı iletişim ve çağrı merkezimize haber vermelerini istiyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74