'GÜVENLİ OKUL-GÜVENLİ EĞİTİM' PROJESİ

Valilik Toplantı Salonu'nda Vali Kemal Çeber başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Abdulhalim Can, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürl

banner73
Genel 11.09.2018, 14:40 11.09.2018, 14:40
14
'GÜVENLİ OKUL-GÜVENLİ EĞİTİM' PROJESİ
banner36

Valilik Toplantı Salonu'nda Vali Kemal Çeber başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Abdulhalim Can, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KYK, Yeşilay Derneği temsilcileri, okul müdürleri ve bazı okul aile birliği başkanları katıldı.

Çocukların, okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak evlerine dönünceye kadar ki zaman sürecinde güvenli bir eğitim - öğretim hayatı geçirmelerini sağlamak, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmalarını, çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarının sağlanarak ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Güvenli Okul-Güvenli Eğitim" projesi kapsamında gerçekleşen toplantıda 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde kurumlarca yapılması gereken konular ele alındı.

Çocukların ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim dönemi geçirmeleri için okullarda alınan güvenlik tedbirlerine bu yıl da devam edileceğini belirten Vali Kemal Çeber; “Çocuklar, geleceğimizin teminatı ve toplum yapımızın temelidir.

Eğitim çağındaki çocuklarımızın, korku ve endişeden uzak, güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri, “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” Projesi kapsamında öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Tüm okullarda bugüne kadar meydana gelen suç sayıları, suç türleri, okulların fiziksel güvenliği ve mevkileri ile çevresel etkenler göz önünde alınarak güvenlik değerlendirmesi yapılıp okullar güvenlik yönünde öncelikli gruplarda değerlendirilecek.

Öncelikli okullarda çocuk, asayiş, narkotik ve trafik birimlerinden ekipler bulunurken, kolluk kuvvetleri personelinden “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” görevlendirilecek ve bu görevlendirilen personelimiz okul yönetimiyle devamlı irtibat halinde olacak. Bağımlılıkla mücadelede en iyi illerden birisiyiz, bu konuda aksaklıklara meydan vermeden devam etmemiz gerekiyor.

Hedefimizi doğru tespit etmemiz gerekiyor, bu konu sadece güvenlik güçlerimize havale edebileceğimiz bir konu değil, ailelere de büyük işler düşüyor. Bağımlılıkla mücadeleye büyük önem veriyoruz ve bunu aksatmayacağız. Geçen sene başlattığımız Hami Okul projesine bu yıl da devam edeceğiz.”diye konuştu.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74