GÜNEŞ'TEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. "Bugün, bundan 15 asır önce insanlığın kararmış vi

Genel 19.11.2018, 13:26 19.11.2018, 13:26
19
GÜNEŞ'TEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"Bugün, bundan 15 asır önce insanlığın kararmış vicdanlarına, bencilleşmiş ve bireyselleşmiş dünyevi anlayışa, körelmiş kalplere, hülasa insanın ve insanlığın zararına olan her türlü davranışın yaşandığı ve sorgulanamadığı bir dönemde âleme rahmet ve aydınlık ufku olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Aleyhisselamın dünyaya teşriflerini kutluyoruz.
Peygamberimizin dünyaya teşrifleri Cenab-ı Hakkın büyük bir lütfu ve beşeriyet tarihinin şüphesiz en önemli vakasıdır. Nitekim Ali İmran suresi 164. Ayeti Kerimesi’nde Allah Müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur.

Hâlbuki onlar daha önce apaçık bir sapkınlık içindedir.” Uyarısıyla bu durum açık bir biçimde belirtilmiştir. O’nun gelişiyle birlikte ilim ve tefekkür âlemi yeniden canlanmış, cehalet karşısında insanoğlu eşitlik, merhamet, hak, sevgi gibi evrensel değerleri yükseltmiş, güçsüzler ve kimsesizler O’nun varlığı ile kendilerini güvende ve huzurlu hissetmişlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, İslam âleminin bu güzel gününü tebrik ediyorum."

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74