GÜNEŞ, KARDEMİR'E TEPKİ GÖSTERDİ

Karabük Milletvekili Niyazi Güneş “ KARDEMİR A.Ş'nin işçi alımında şehrin beklentisini karşılayamamıştır” Ak Parti Karab

banner73
Genel 15.09.2018, 17:08 15.09.2018, 17:08
34
GÜNEŞ, KARDEMİR'E TEPKİ GÖSTERDİ
banner36
Karabük Milletvekili Niyazi Güneş “ KARDEMİR A.Ş'nin işçi alımında şehrin beklentisini karşılayamamıştır”

Ak Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş KARDEMİR A.Ş.'nin  personel alımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Güneş, verdiği demeçte nitelikli işçi alımına çıkan KARDEMİR'in aldığı işçi sayısının beklenenin altında olduğunu söyledi.

Güneş “Bildiğiniz üzere KARDEMİR Haziran’da işçi alımına çıktı. Şehirdeki Meslek Lisesi  mezunu gençlerimiz büyük bir heyecanla başvurularını yaptılar ve mülakata çağrıldılar. Kamuoyunda KARDEMİR’in çok fazla personele ihtiyacı olduğu da bilinmektedir. Fabrikadaki işçilerimiz bize, birimlerdeki işçi eksikliğinden kaynaklı çok yoğun çalıştıklarını her fırsatta iletiyorlar. Haftalık hakları olan izinlerini bile kullanamadıklarını söylüyorlar.

Şimdi personel alım ilanın üzerinden 3 ay geçti ve bu süre zarfında birçok işçi kardeşimiz de emekliye ayrıldı. 2 hafta önce Çelik-İş Genel Merkezi’ne Cumhur Ünal vekilimizle birlikte nezaket ziyaretinde bulunduk. Ziyaretimizde Sendika yetkilileri, KARDEMİR’in bu üretim kapasitesine göre bin işçiye daha ihtiyacı bulunduğu bilgisini verdiler. Bugün gelinen noktada ise 100 civarı gencimiz işe başlayacak.

Tabi bu durum şehirde hayal kırıklığına yol açmıştır. Şunu ifade etmek gerekirse KARDEMİR işçi alımında şehrin beklentisini karşılayamamıştır. KARDEMİR yönetiminden Karabük halkının beklentisini  karşılamasını bekliyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74