GÜNEŞ, 'FİLYOS, ÇELİK VADİSİ OLACAK'

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, AK Parti Yenice Teşkilatının, Yenice merkez ve köy muhtarlarına verdiği kahvaltı davetind

banner73
Genel 23.09.2019, 11:32 23.09.2019, 11:32
17
GÜNEŞ, 'FİLYOS, ÇELİK VADİSİ OLACAK'
banner36
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, AK Parti Yenice Teşkilatının, Yenice merkez ve köy muhtarlarına verdiği kahvaltı davetinde önemli açıklamalarda bulundu. Önlerinde seçimsiz 4 yıl gibi istikrarlı bir süre olduğunu vurgulayan Güneş, bu fırsatı hep birlikte en iyi şekilde kullanmaları gerektiğini söyledi.

Konuşmasında Filyos Liman ve Endüstri Bölgesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Güneş şunları kaydetti, “ Filyos Liman ve Endüstri Bölgesi üretime başladığında bu bölge çelik vadisi olacak, bu alandan en fazla faydalanan yerlerin başında da bizler geleceğiz. Geçtiğimiz hafta Dışişleri Komisyonu ile Belarus ziyaretimde yüksek teknoloji ile üretim yapan yetkililer ve ilgili kişiler sahip oldukları teknolojiyle Türkiye ile işbirliği yapmayı arzu ettikleri ifade ettiler. Bu bölge bu tür yatırımlara ve işbirliklerine de açıktır. Filyos Limanı, Karadeniz’e komşu ülkeler dâhil, Çin ve Orta Asya’dan Akdeniz’e hatta Afrika’ya kadar açılan bir köprü görevi görecektir.

Dünyanın dört bir tarafından yerli ve yabancı ileri teknolojiye sahip yatırımcı için Filyos’un cazibesi yüksek. Filyos Projesi her türlü ekonomik zorluklara rağmen kesintiye uğramadan devam edecek. Bu konuda hükümetimiz ve ilgili bakanlığımız çok kararlı. Burada üretilecek endüstri ürünlerinden ekonomik beklentimiz çok yüksek” dedi. Güneş sözlerini şöyle sürdürdü, “ Karabük olarak İlk Türk Demiri’ni üretmenin gururu yaşadık, şimdi burada da ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli ve vasıflı çeliği üretmek için tüm gayretimizi göstermeliyiz. Teknolojik olarak kendimizi yenilemeyiz bir üst lige çıkmalıyız, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli çeliklerin, sanayi ürünlerinin bu bölgeden üretilmesi milli bir sorumluluktur.” dedi.

Filyos Limanı’na bağlanacak Yortan, Hasankadı, Kozcağız güzergah yolu ile ilgili de konuşan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü, “ Filyos Vadisi’ne en yakın ilçemiz Yenice. Yortan yol ayrımından itibaren Bartın güzergâhından yapılacak bölünmüş yol ile limana mesafe daha da kısalacak. Bölünmüş yolun yapılması 11. Kalkınma Planı’nda geçtiğimiz günlerde yer aldı. Biz de hem ilgili bakanlık, hem de genel müdürlükle bu yolun en kısa sürede bitirilmesinin takipçisi olacağız. Yenice yolu artık çok işlek bir yol, ağır tonajlı araçlar bu yolu çok sık kullanıyor. Bu yolun da bir an evvel iyileştirilmesi için çalışacağız” dedi.

Muhtarlar Sorunlarını Aktardı 

Protokol konuşmalarından akabinde muhtarların sorunlarını dinleyen AK Parti heyeti, muhtarların sorunlarının çözülmesi konusunda kendilerine destek olunacağını sözünü verdi.

Program AK Parti heyeti ve muhtarların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39