GÜLEÇ'LER AKLANAMADI

Bugün yapılan KARDEMİR A.Ş. Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu üyeleri

Genel 24.08.2020, 14:04 24.08.2020, 14:04
115
GÜLEÇ'LER AKLANAMADI
banner36

Bugün yapılan KARDEMİR A.Ş. Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu üyeleri Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç şirketin 2019 yılı faaliyetlerinin ibra kısmında hissedarlar tarafından reddedildi.

Uzun yıllardır KARDEMİR A.Ş. yönetiminde bulunan baba oğul Güleç'ler bu yıl içinde gerçekleştirilen ve KARDEMİR'in yan şirketleri olan KARÇEL A.Ş. ve KARDÖKMAK A.Ş. Genel Kurullarında da ibra edilmemişlerdi.

Kamil ve H. Çağrı Güleç'in KARDEMİR A.Ş. Genel Kurulunda aklanamamaları hissedarların bu yönetim kurulu üyelerine karşı güveni olmadığının göstergesi olarak ifade ediliyor.

Aynı zamanda Çağ Çelik D.Ç. şirketinin sahipleri olan baba oğul Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç uzun yıllardır KARDEMİR'in cevher, nakliye, akaryakıt ve buna benzer ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Her yıl KARDEMİR ile milyonlarca dolar ticaret yapan Güleç'lerin ibra edilmemesi hissedarların artık bu kişileri yönetimde istemediklerini ortaya koyuyor.

Önümüzdeki Kasım ayının başında yapılacak olan seçimli genel kurul öncesi baba oğul Güleç'lerin ibra edilmemesinden dolayı KARDEMİR yönetiminden istifa etmeleri bekleniyor.

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74