GÜLEÇ'LER AÇIKLAMALARI İLE KAMUOYUNU YANILTMAYA MI ÇALIŞIYOR?

KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz pazartesi yapılması planlanan fakat %25 hisse çoğunluğu katılımı

Genel 29.07.2020, 15:00 29.07.2020, 15:00
174
GÜLEÇ'LER AÇIKLAMALARI İLE KAMUOYUNU YANILTMAYA MI ÇALIŞIYOR?
banner36
KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz pazartesi yapılması planlanan fakat %25 hisse çoğunluğu katılımının sağlanamaması nedeniyle ertelenen 25. Olağan Genel Kurulunun yansımaları hala devam ediyor.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu adına aynı gün yapılan açıklamada, Çağ Çelik Şirketinin sahipleri ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri Kamil Güleç ile H. Çağrı Güleç’in genel kurula ibra edilememe korkusundan gelmedikleri ve genel kurulun ertelenmesini sağladıkları iddia edilmişti.

Bir gün sonra Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç imzası ile yayınlanan basın açıklamasında ibra edilmeme korkularının olmadığı vurgulandı ve hatta “Evvela bildirmek isteriz ki Kamil Güleç, 27.07.2020 tarihli Genel Kurul toplantısına COVIT-19 salgının yarattığı tehlike ve riskler sebebi ile Elektronik G.K. sistemi ortamında katılmıştır. Hazirun cetvelinde ismi listelenmiştir. Genel kurulun toplantı nisabının sağlanmaması sebebiyle ertelenmesinin mesuliyetinin Kamil Güleç ve Hüseyin Çağrı Güleç’e yüklenmesi izansızlıktır.” Şeklinde ifadelere yer verildi.

Şimdi kamuoyu adına Sayın Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç’e sormak istiyoruz.

1- Çağ Çelik A.Ş. olarak 27 Temmuz Pazartesi yapılacak olan genel kurul öncesi Çağ Çelik’in sahip olduğu 53 Milyon Lot hisse ile Mithat Muhsin Çağlar’ın vekaleten yetkili olarak katılacağı Kardemir Yatırımcı İlişkiler Müdürlüğüne bildirilmesine rağmen neden katılmadınız?

2- Kamil Güleç’in Genel Kurula Elektronik olarak online katılım yaptığını öne sürüyorsunuz ama 53 Milyon Lot hisseye sahip olmanıza rağmen, neden 878 Bin adet hisse ile Kamil Güleç online sistem üzerinden katıldı?

“Dostlar alışverişte görsün” misali, “Bakın biz katıldık” dedirtme için mi elinizdeki hissenin %15’ile Kamil Güleç online katılım sağladı?

3- “Genel kurulun toplantı nisabının sağlanmaması sebebiyle ertelenmesinin mesuliyetinin Kamil Güleç ve Hüseyin Çağrı Güleç’e yüklenmesi izansızlıktır” diyorsunuz; 25. Olağan Genel kurulunun ilkinde toplanabilmek için %25 katılım yeterli oluyor ve Genel Kurula yaklaşık 225 Milyon Lot hisse katılımı gerçekleşti, bu da yüzdelik dilimin %23’üne tekabül ediyor. Toplamda 280 Milyon Lot hisse katılımı yeterli oluyordu.

4- Çağ Çeliğin elinde bulunan 53 Milyon Lot ile tüm mali varlığını Karabük ve Kardemir’e borçlu olan ama Güleç’ler ile hareket etmeyi kendine adeta görev edinen Hayrettin Aydın’ın (Kuyumcu Hayrettin) elinde de 19 Milyon Lot hisse ile toplamda 73 Milyon lot hisse katılım yapılsaydı, Genel Kurulun toplanabilmesi için gerekli olan 55 Milyon Lot hissenin çok üzerinde oluyor ve yeterli bulunuyordu.

Bunu bilmenize rağmen neden katılım yapıp genel kurulun gerçekleşmesini sağlamadınız ve ondan sonra “Genel kurulun ertelenmesinin mesuliyetini bize yüklenmemesi gerekir” diye açıklamanızda kamuoyunu yanıltıyorsunuz?

Şimdi ‘izansızlık’ kimde ve halen halkı yaptığınız açıklamalarda yalanlar söyleyerek kandırabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

5- KARÇEL ve KARDÖKMAK A.Ş. Genel Kurullarında ibra edilemediniz ve ardından da KARDEMİR A.Ş. Genel Kurulunda 225 Milyon Lot hisseye karşın yandaşlarınız ile birlikte elinizdeki 73 Milyon lot hisse ile ibra edilemeyeceğinizi anladığınızdan “İbra edilememe korkusundan” katılmadığınızı herkes biliyor.

Peki muhtemelen 24 Ağustos’ta yapılması planlanan ve bu sefer %25 çoğunluk aranmayacak olan genel kurulda kendinizi nasıl ibra ettireceksiniz?

KUYUMCU HAYRETTİN, GÜLEÇ’LERE Mİ HİZMET EDİYOR?

Karabük'te uzun yıllardır kuyumculuk yapan ve halk arasında ‘Kuyumcu Hayrettin’ olarak bilinen Hayrettin Aydın, uzun yıllar rahmetli Mutullah Yolbulan’ın desteği ile mali varlığına varlık katmıştı. Yine yıllarca işçilerin elinden hisse senedi toplamış, KARDEMİR’de Denetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuş ve Karabük ile KARDEMİR’e çok şeyler borçlu olan Hayrettin Aydın, elinde 19 Milyon Lot hisse olmasına rağmen, bundan önceki tüm genel kurullara katılırken, bu sefer neden katılmadı?

Tüm mali varlığını Karabük’e ve KARDEMİR’e borçlu olan Hayrettin Aydın, Kamil Güleç’e mi hizmet ediyor?

Hayrettin Aydın, Karabük’e ve KARDEMİR’e hizmet etmesi gerekirken, Kamil Güleç’e destek amacıyla genel kurula katılmamasının tepkilerini şimdiden yaşamaya başladı.
Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74