GENÇ ÇİFTÇİLER PROJELERİNİ UYGULAMAYA BAŞLIYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilerin desteklenmesi amacı ile projelendirilen ve yürürlüğe alınan program doğrultus

banner73
Genel 12.07.2018, 17:34 12.07.2018, 17:34
16
GENÇ ÇİFTÇİLER PROJELERİNİ UYGULAMAYA BAŞLIYOR
banner36

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilerin desteklenmesi amacı ile projelendirilen ve yürürlüğe alınan program doğrultusunda Safranbolu’da bulunan genç çiftçilerimiz, projelerini uygulamak üzere sözleşme imzaladılar.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Emre ile 18 genç çiftçi tarafından 2018 yılı içerisinde 5 büyükbaş, 4 küçükbaş, 3 arıcılık, 5 örtü altı yetiştiriciliği ve 1 safran olmak üzere 18 proje, Genç Çiftçi Projesi kapsamında uygulamaya konuldu ve bu kapsamda genç çiftiler ile projelerini sürdürmek üzere sözleşme imzalandı.

İmza töreni sonrası kısa bir açıklama yapan İlçe Müdürü Mehmet Emre, 2016,2017 ve 2018 yıları arasında 32 büyükbaş, 9 küçükbaş, 9 arıcılık, 14 örtü altı yetiştiriciliği ve 2 safran projesi olmak üzere 66 projenin hayata geçirildiğini, gençlerin ilgisinden de memnun olduklarını ifade ederken, desteklerinden dolayı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer beyefendiye teşekkür ediyorum. Bizler genç kardeşlerimizin projelerini takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yoğun programından dolayı imza törenine katılamadığını ancak gençlerin böylesi projelerde yer almasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Devletimiz, geliştirdiği projeler ile gençleri teşvik etmeye ve onların her daim yanlarında olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Bakanlığımızın, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamasını amaçlayan bu önemli projesi Safranbolu’muzda da 2016 -2018 yılları arasında ilgi görmüş yine önemli miktarda ödenek almaları sağlanmıştır” dedi.

Projenin, kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi gibi detayları kapsadığını ifade eden Ürkmezer, “ Bu önemli proje nedeni ile başta Bakanlığımız olmak üzere, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, Genç Çiftçilerimizi kutluyor, kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74