GECE BEKÇİLERİ GÖREVE BAŞLADI

İlçe Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde Gece Mahallelerin Ve Çarşının Güvenliğini Sağlayacak Bekçiler Hizmet İçi Mes

Genel 01.03.2019, 13:40 01.03.2019, 13:40
97
GECE BEKÇİLERİ GÖREVE BAŞLADI
banner36
İlçe Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde Gece Mahallelerin Ve Çarşının Güvenliğini Sağlayacak Bekçiler Hizmet İçi Meslek Eğitiminin Ardından Göreve Başladı.

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Memurları ile göreve başlayacak 14 Bekçinin katılımı ile bir tören düzenlendi.

Programda bekçilerin çalışma sistemleri ve güzergâhları ile ilgili bilgiler veren İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül,  “Bekçiler için güzergâhlar belirlediklerini belirtirken bu güzergahların Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı, Kaya Erdem Caddesi ve Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu bölüm, Flamingo, Adnan Menderes Bulvarı, Kanyon Köprü, Sanayi, Barış Mahallesi ile Esentepe Mahallesi olacağını, yine Tarihi Çarşı bölgesinde de 2 bekçinin görevlendirileceğini,çalışma saatlerinin ise akşam 10.00 ile sabah 06.00 arasında olacağını” söyledi.

Türkiye’de bekçilik sisteminin yeniden faaliyete geçtiğini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise; “ Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de İçişleri Bakanımız buna çok önem veriyor. Bizler geceleri bekçilerimizin sesini duymayı özledik. Sizler tüm mahallelerimizde gücümüze güç katacaksınız. Sizlerden olan beklentilerimizi en iyi şekilde karşılayacağınıza inanıyorum” dedi.

Çok Şerefli Bir Mesleğe Başladınız

Bekçilerin sınav sürecinde kendisinin de görev yaptığını ifade eden Ürkmezer; “ Şimdi görüyorum ki çok iyi ve yetenekli arkadaşlarımızı seçmişiz. İnşallah Safranbolu’daki vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vereceğinize inanıyorum.

Çok önemli ve çok şerefli bir mesleğe başladınız. Bildiğiniz üzere bu sınavlara pek çok insan girdi ancak sizler onların arasından başarı göstererek seçildiniz. İnşallah tüm meslek hayatınızda bizler gece uyurken sizler bizim güvencemiz olacaksınız. Sizlere tasfiyem, daha iyi hizmet vermek içinde kendinizi hem akademik anlamda hem de mesleki anlamda geliştirin.  Ben sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah utandırmasın” dedi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in bekçilere kolaylıklar dilemesinin ardından göreve yeni başlayan bekçiler Misak-ı Milli Demokrasi Meydanından görev yerlerine dağıldılar.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74