GAZETECİ DERNEKLERİ GÜLEÇ'LERİN BASKISI ALTINDA MI?

Geçtiğimiz günlerde ÇAĞ ÇELİK D.Ç. sahipleri baba oğul Kami

Genel 27.05.2020, 17:55 27.05.2020, 17:55
60
GAZETECİ DERNEKLERİ GÜLEÇ'LERİN BASKISI ALTINDA MI?
banner36

Geçtiğimiz günlerde ÇAĞ ÇELİK D.Ç. sahipleri baba oğul Kamil Güleç ve H. Çağrı Güleç bir basın açıklaması yaparak, Karabük Net Haber’in KARDEMİR ile ilgili yaptığı haberlerin arkasında hangi odakların olduğunu bildikleri yönünde bir ifade kullanmışlardı.

Güleç'lerin basın açıklamasından 3-5 gün önce KARDEMİR'in ciddi zararlar açıklayacağını, Yolbulan'ların KARDEMİR hisse senetlerini satıp, çıkmaya hazırlandığı yönünde bazı haberler, bazı kıytırık yerlerde yayınlanmıştı.

Biz de ona istinaden “Karabük Net Haber’in yaptığı haberlerin arkasında birilerini arayacağınıza, haber metinlerini yazıp ellerine verdiğiniz ve ceplerine 3-5 kuruş sıkıştırdığınız kendi beslemelerinize bakın.” Demiştik.

Birileri Güleç'lerin basın açıklamasını yayınlayanlara “Besleme” dediğimiz algısını oluşturmaya çalışıyorlar.

Şahsımıza karşı bir cephe oluşturmak için Karabük'te faaliyet gösteren Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkanlarına hakkımızda deklarasyon yayınlanması için baskı yaptırıldığını duyuyoruz.

Yaptığımız haberler ile ilgili hakkımızda 20-30 kere savcılığa şikayet edip, hukuksal mücadelede bir sonuç alamayan Güleç'lerin şimdi gazeteciler derneklerine yine kendi birkaç beslemeleri aracılığı ile baskı yaptırdıklarını duyuyoruz.

Bizim lafımızdan hiç alakası olmayanların üzerine de alınmadığını biliyoruz ama Çağrı Güleç efendinin perde arkasında yaptırdığı baskı sonrası derneklerin muhtemel yayınlayacağı bu deklarasyon, Karabük yerel basın tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Gazeteciler Derneklerinin Başkanları sermayenin eline bakıp, böyle bir deklarasyona imza atmayacaklarına eminiz.

Bu arada biz birisine “besleme” dediysek, şimdi üzerine alınan o kişinin de bize karşı kendi basın gücünün yetersiz olduğunu bildiğinden, dernek başkanlarına yalvardığını da görüyoruz.

Eğer kendini besleme gibi gören varsa, üzerine alınır.

Yok kendini besleme gibi görmüyorsa üzerine alınmaz.

Kendini besleme gibi gördüğünden üzerine alınan varsa da yalnızca onun adına üzülürüz.

Ne Çağrı Güleç’miş…

Basın üzerinde bir karar almada baskı kurduracak gücü varmış da bizim haberimiz yokmuş.

15-20 gün önce yazdığımız yazının karşısında ezilip ve biçare kalan bey efendi hala değnekçilerine bu konuyu gündemden düşürttürmemeye çalışıyor.

Hadi bakalım göreceğiz…

Kim besleme?

Kim besleme değil?

Kim baskıya maruz kalıyor?

Kim baskıya maruz kalmıyor?

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74