GASP ANI KAMERADA

PARA ÇEKEN EMEKLİYİ GASP ETTİLER BANKAMATİKTEN PARA ÇEKEN İŞÇİ EMEKLİSİNİ TAKİP EDEN İKİ KİŞİ ÖNCE DÖVDÜ, SON

banner73
Genel 16.12.2015, 14:26 16.12.2015, 14:26
20
GASP ANI KAMERADA
banner36
PARA ÇEKEN EMEKLİYİ GASP ETTİLER

BANKAMATİKTEN PARA ÇEKEN İŞÇİ EMEKLİSİNİ TAKİP EDEN İKİ KİŞİ ÖNCE DÖVDÜ, SONRA GASP ETTİ

O ANLAR GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

GASP ANI

Karabük’te bankamatikten para çeken bir emekli, evine giderken kendisini takip eden iki kişi tarafından dövülerek cebindeki 250 TL'si gasp edilerek soyuldu. Şahısların, bankamatikten para çeken kişiyi takip ederek dövme anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, 13 Aralık’ta İnönü caddesi Altınkepçe iş hanında meydana geldi. İddialara göre, akşam saatlerinde para çekmek için bir bankanın bankametiğine giden işçi emeklisi Cumaattin Öztürk (51) hesabından 250 TL para çekti. Bu sırada takip edildiğinde habersiz olan Cumaattin Öztürk, parasını çektikten sonra yürüyerek evinin yolunu tuttu. Şahsı takip eden iki kişi İnönü Caddesi'nde yolunu kestikleri Öztürk’ü zorla Altınkepçe İşhanı'nın içersine çekerek üzerindeki paralarını istedi.

Parasını vermek istemeyen şahsılar tarafından feci şekilde dövülen Öztürk’ün cüzdanındaki 250 TL’sini ve banka kartlarını alarak kayıplara karıştı. Yüzü gözü kanlar içinde olan Öztürk’ü gören vatandaşlar durumu 112 ve polis ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine işhanı önüne gelen 112 ekipleri yaralı şahsa ilk müdahalesinin ardında Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Öztürk, hastanedeki tedavisinin ardından polis ekiplerine tanımadığı iki kişi tarafından dövülerek gasp edildiğini söyledi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Bunun üzerine çalışma yapan Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri işhanının güvenlik kameralarını inceleme aldı. Yapılan incelemede iki kişi tarafından kaldırımda durdurularak, işhanının içerisine çekildiği ve burada feci şekilde dövülerek gasp edildiğini tespit etti.

Güvenlik kamerası üzerinde gasp olayını gerçekleştirenlerin Abdulsamet Ebik (21) ve Fatih Demir (19) tespit etti. Yapılan araştırmalar sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şahısların üzerinde ise gasp ettikleri emeklinin banka kartları ve cüzdanını bulundu. Şahsılar Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, yakınları ise görüntü almaya çalışan gazetecileri engellemeye çalıştı.

Polis ekipleri tarafından yakalanarak adliyeye sevk edilen zanlılardan F.D., çıkarıldığı mahkemece ‘yağma’, ‘kasten yaralama’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’dan dolayı tutuklanarak Karabük T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilirken, A.E. ise denetimli serbestlik kanunundan faydalanarak serbest bırakıldı.

Öte yandan Cumhuriyet Savcısı mahkemece serbest bırakılan A.E. için itirazda bulunarak bir üst mahkemeye başvurdu.

İŞTE O ANLAR

Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39