FİTNE FESATA YOL VERMEYECEĞİZ

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI, YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI İLE MİLLETVEKİLİ UYSAL ARASINDA UZUN SÜREDİR YAŞANDIĞI İDDİA EDİLEN ÇEKİ

Genel 17.08.2016, 15:59 17.08.2016, 15:59
19
FİTNE FESATA YOL VERMEYECEĞİZ
banner36
AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI, YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI İLE MİLLETVEKİLİ UYSAL ARASINDA UZUN SÜREDİR YAŞANDIĞI İDDİA EDİLEN ÇEKİŞMEYE CEVAP VERDİ

İL BAŞKANI “MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR. TAM BİR UYUM İÇİNDE KARABÜK’E HİZMET ETME YARIŞINDAYIZ”

SAYLAR

Geçtiğimiz hafta sonu Yenice’nin Göktepe Yayla Şenliklerinde AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ile Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’a ve beraberindekilere karşı tavırlı olduğu iddiaları basınında yer almıştı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Milletvekili Burhanettin Uysal’ın aralarında uzun süredir bir soğukluk olduğu ve bu sürecin çirkin boyutlara ulaştığı iddialarının basında yer alması karşılığında AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar yazılı bir açıklama yaparak “Partimiz içerisinde hiçbir sorun yoktur. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve İlçe teşkilatlarımız ile her daim birlik ve beraberlik içerisindeyiz” mesajını verdi.

Her gün kendini yenileyen, milli iradeye ve demokrasiye önemi arttıran bir anlayışla ilerleyişini sürdüren bir partiye sahip olduklarını ve bunun kıymetini bildiklerini ifade eden İl Başkanı Saylar açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Geçtiğimiz günlerde Yenice İlçemizde gerçekleştirilen bir program da Milletvekillerimizin Yenice teşkilatı ve Belediye Başkanımız Zeki Çaylı ile sorun yaşadığı gibi ifadeler kullanılmıştır. Buradan şunu anlıyorum, ‘Meyve veren ağaç taşlanır’ bu her dönem böyle olmuştur. AK Partimiz güçlü kadrosu ve birlik beraberlik içerisindeki teşkilatçılık anlayışı ile ilerleyişini sürdürmektedir. Bir tarafta iyi hizmetler gerçekleştiren Belediye Başkanımız ve teşkilatımız, diğer tarafta Karabük’ümüze hizmet etme sevdalısı milletvekillerimiz var. İllaki bunu çekemeyenler olacak. Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edecekler ama bu lafları çıkartanlar unutmasınlar AK Parti büyük ve kaliteli bir partidir. Bizim Yenice Belediye Başkanımız ile ne de Yenice teşkilatımız ile İl Başkanlığı olarak bir sorunumuz olamaz.

Yenice'de gerçekleştirilen programdan milletvekilimiz erken ayrılmış da yok aralarında sorun mu var, gibi sözler bizleri çekemeyenlerin sözleridir. O gün Milletvekilimiz Uysal, Partimizin kuruluş yıldönümü münasebetiyle Ankara’ya Genel Merkeze gitmesi gerekiyordu ve sabah saat 10.00 da Yenice’deydi kendisi, öğleden sonra da bu programa Milletvekilimiz değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin katılacaktı.

Bu sebeple Milletvekilimiz Uysal, Ankara’ya yola çıktı, durum bundan ibarettir: ama gel gelelim vekilimizin oradan ayrılması teşkilat ile arası bozuk söylentisine kadar gitmiş. Konu farklı yerlere çekilmiştir.Kimse ne AK Partimize, ne diğer siyasi partilere, ne STK’lara, ne de basın camiasına fitne fesat sokmaya çalışmasın. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışmasın.”

Saylar, son olarak AK Parti’nin büyük ve gelişen bir teşkilatçılık anlayışına sahip olduğunu söyleyerek, “AK Partimizde Karabük olarak, Yenice olarak herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Teşkilatlarımız ve milletvekillerimiz ile bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde her daim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz büyük bir aileyiz ve boş sözlere aldırmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39