FIRTINA ANİDEN VURDU

KISA SÜRELİ FIRTINA ÇATILARI UÇURDU, AĞAÇLARI DEVİRDİ

Genel 20.09.2016, 16:13 20.09.2016, 16:13
7
FIRTINA ANİDEN VURDU
banner36
KISA SÜRELİ FIRTINA ÇATILARI UÇURDU, AĞAÇLARI DEVİRDİ
firtinaaa

Kent merkezinde öğle saatlerinde başlayan fırtına çatıları uçurdu, otomobillere zarar verdi. Çok sayıda ağaç devrilirken, kentin birçok noktasında elektrikler kesildi.

Öğle saatlerinde başlayan fırtına ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Fırtınada masa ve sandalyelerin uçma anı kameralara saniye saniye yansıdı. Kapullu Mahallesi'nde bir evin çatısı şiddetli rüzgara dayanamayınca yola düştü.

Bu sırada park halinde bulunan 78 BZ 697 plakalı otomobil hasar gördü. Kent genelinde çok sayıda ağaç devrildi. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra AFAD ekipleri de olaylara müdahale ederken kentin birçok noktasında elektrik kesintileri yaşandı.

Öte yandan saat 12:32'de başlayarak yaklaşık iki dakika boyunca en şiddetli halini sürdüren fırtınanın saatte 68 kilometre hıza ulaştığı ve 5 dakika boyunca süren sağanak yağış sonrası metrekareye 7 kilogram yağmurun düştüğü meteoroloji yetkililerince ifade edildi.

Kısa sürede yaşamı olumsuz yönde etkileyen sağanak ve fırtına sonrası belediye ekiplerince temizleme çalışmaları sürüyor.

Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39